Aktualności

kup bilety online

Gramy całe wakacje!

Drodzy Państwo,

mamy dla Państwa tylko dobre informacje. Otóż w tym roku wracamy w plener! Nasze spektakle będą mogli Państwo oglądać codziennie, przez całe lato, w Teatrze Polonia i Och-Teatrze, a wybrane tytuły bezpłatnie także  na Placu Konstytucji, przy Grójeckiej 65 oraz w Centrum Praskim Koneser. Mamy dla Państwa jeszcze jedną niespodziankę… Ale o tym piszemy poniżej.

Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 140 spektakli w siedzibach teatrów i 39 pokazów w plenerze. Jak dobrze znów ogłosić – GRAMY CAŁE WAKACJE!

TEATR W PLENERZE

W tym roku wracamy na Plac Konstytucji, Grójecką 65 i ponownie gościmy w Centrum Praskim Koneser. W ramach naszych letnich bezpłatnych pokazów zaprezentujemy Państwu aż 7 spektakli, w tym 3 przedstawienia dla dzieci:

  • „Czerwony kapturek”
  • „Jaś i Małgosia”
  • „2 000 000 kroków”
  • „Starość jest piękna”
  • „Lament”
  • „Związek otwarty
  • Flamenco namiętnie”.

Wakacje rozpoczynamy na warszawskiej Pradze-Północ, w Centrum Praskim Koneser, gdzie spotykamy się już w najbliższy piątek, 2 lipca o godz. 17:00. Na pierwszy ogień coś dla najmłodszych, czyli „Jaś i Małgosia”. Podczas przedstawienia mali widzowie dowiedzą się między innymi co łączy bohaterów z… Czerwonym Kapturkiem.

Cieszymy się, że już kolejny raz pokażemy nasze spektakle w industrialnej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. To miejsce wyróżniające się na mapie Warszawy niesamowitym, artystycznym klimatem, a zarazem otwarte dla wszystkich. Przygotowaliśmy nasz repertuar tak, aby zadowolić różnych odbiorców, w tym widownię dziecięcą. Jesteśmy przekonani, że w bogatym repertuarze każdy znajdzie interesujące dla siebie pozycje – mówi Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.  

 W połowie pierwszego letniego miesiąca wracamy do Śródmieścia. Od 14 do 31 lipca gramy dla Państwa na Placu Konstytucji. Codziennie o godz. 17:00, a spektakle dla dzieci o  godz. 15:00. Jak zwykle w cieniu arkad przy Sklepie Muzycznym.

Sierpień powitamy na Ochocie. Zapraszamy Państwa codziennie od 1 do 16 sierpnia (z wyjątkiem 15 sierpnia) na zieloną trawę przy Och-Teatrze, gdzie spektakle dla dzieci będziemy grać o godz. 15:00, a dla publiczności dorosłej o godz. 17:00. Repertuar mamy różnorodny, a szczegóły mogą Państwo sprawdzić tu: https://bit.ly/LetniRepertuar

Pokazy wszystkich plenerowych spektakli są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy! 

LATO W TEATRZE POLONIA

Letni repertuar Teatru Polonia to najnowsze premiery, ważne tematy  i doborowe aktorstwo. Lipiec rozpoczynamy pokazami spektaklu SŁONECZNA LINIA Iwana Wyrypajewa z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem, a zaraz po nich, już 4 lipca, NIE TYLKO O MIŁOŚCI – RECITAL ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO. Razem z bohaterami HAPPY NOW? w reż. Adama Sajnuka pochylimy się nad zagadnieniem szczęścia i możliwością osiągnięcia życiowej równowagi. Z kolei Adam Woronowicz i Rafał Rutkowski ukażą nam nieoczywistą stronę życia dwóch osób zawodowo zajmujących się jego jasną stroną w spektaklu DEPRESJA KOMIKA. Wyjątkowo na Dużej Scenie będą mogli Państwo obejrzeć także CRAVATE CLUB z Wojciechem Malajkatem i Marcinem Stępniakiem.

Nie zabraknie także spektakli zabawnych, o tematyce nieco lżejszej jak SEKS DLA OPORNYCH i RAJ DLA OPORNYCH z Małgorzatą Brajner, Dorotą Kolak i Mirosławem Baką.

Ponadto w repertuarze: PRÓBY Bogusława Schaeffera w reż. Mikołaja Grabowskiego, BOŻE MÓJ! w reż. Andrzeja Seweryna, METODA w reż. Piotra Łazarkiewicza oraz ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW w reż. Piotra Ratajczaka.

Na naszej scenie zobaczymy także spektakle muzyczne: CAFÉ LUNA ze wspaniałą kreacją Anny Sroki-Hryń, PIĘKNY NIECZUŁY z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory i KLAPS! 50 TWARZY GREYA z Magdaleną Lamparską, Martą Walesiak-Łabędzką i Mateuszem Damięckim.

W letnim repertuarze nie może zabraknąć także SHIRLEY VALENTINE oraz ZAPISKÓW Z WYGNANIA w wykonaniu Krystyny Jandy.

Ostatni rok, mimo pandemii, był dla nas pracowity i zaowocował 4 zupełnie nowymi tytułami. Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl ALEJA ZASŁUŻONYCH Jarosława Mikołajewskiego w reż. Krystyny Jandy, w którym grają Dorota Landowska, Emilia Krakowska, Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz i Grzegorz Warchoł.

Podczas wakacji na Dużej Scenie pokażemy też Państwu spektakle, które swoje premiery miały jeszcze w czerwcu, a są nimi MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI Thomasa Bernharda w reż. Andrzeja Domalika, z tytułową rolą Jana Peszka. W przedstawieniu zobaczymy także: Małgorzatę Zajączkowską, Zofię Domalik, Łukasza Borkowskiego, Vovę Makovskiego, Natalię Stachyrę, Martę Sutor, Monikę Szwajnos i Aleksandra Kaźmierczaka. 

Wśród nowych tytułów znalazły się także 2 spektakle muzyczne. W podróż w przeszłość śladami Hedy Lamarr i początków Hollywood zabiorą nas Joanna Liszowska i Jerzy Kluzowicz w przedstawieniu SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI w reż. Piotra Szalszy. Z kolei CWANIARY Sylwii Chutnik w reż. Agnieszki Glińskiej będą wymierzać sprawiedliwość z warsiawskimi szlagierami w tle zaaranżowanymi przez Jana Młynarskiego. W spektaklu udział biorą: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik i Michał Meyer.

Pełen repertuar wakacyjnych spektakli mogą Państwo znaleźć tutaj: https://bit.ly/LetniRepertuar


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2021 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

new winieta spis 2rgb Classic logo3 gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401 gazeta logo cmyk2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X