kup bilety online

Spektakl

Bogusław Schaeffer

PRÓBY

Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Asystentka ds. scenografii: Małgorzata Domańska
Producent wykonawcza: Magdalena Kłosińska
Obsada: 
Iwona Bielska, Delfina Wilkońska, Mikołaj Grabowski, Andrzej Konopka, Michał Wanio

Data premiery: 16 listopada 2019

W trakcie próby teatralnej twórcy odsłaniają przed widzami sekret tworzenia przedstawienia, wprowadzając ich w teatralne kulisy. Bo któż nie lubi w nie zaglądać? A tam – pomieszanie z poplątaniem: dylematy aktorek („czy reżyser ma prawo być chamem?”), wątpliwości aktorów („czy ten zawód jest poważny?”) i tonący w dygresjach reżyser („w Nowym Teatrze gra się po staremu, w Starym Teatrze też po staremu, nie wiem, po co porządni ludzie idą na reżyserię…”). I tylko końca pracy nie widać – próba trwa przez cały spektakl. A może to ona  jest celem samym w sobie?

Próby Bogusława Schaeffera to utwór, który jest pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. Nasz Reżyser pragnie, by treścią teatru był teatr, powtarza, że powinien on opowiadać o możliwościach człowieka, który go stworzył, który żyje w teatrze, dla teatru, z powodu teatru… Ale o tym wszystkim najlepiej opowie sam spektakl, w którym nie zabraknie humoru, ironii, błyskotliwych dialogów i żywiołowych sytuacji.

Reżyserska adaptacja jest kompilacją sztuk tegoż autora. Oprócz tekstu Prób wykorzystano fragmenty: Audiencji III dla aktora i aktorki, Mroków, Kaczo i obrośniętego teatralną legendą Kwartetu dla czterech aktorów, który da aktorom pole do improwizacji, a widzów zaskoczy atmosferą półprywatności i wieloma niespodziankami.

Dotychczas zagrany 0 razy.

Najbliższe spektakle

16 listopada,  sob., 19:30
Teatr Polonia
PREMIERA
spektakl
zamknięty
17 listopada,  niedz., 17:00
Teatr Polonia
18 listopada,  pn., 19:30
Teatr Polonia
19 listopada,  wt., 19:30
Teatr Polonia

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2019 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni