Aktualności

kup bilety online

SZELMOSTWA LISA WITALISA w próbach

Trwają już próby do naszej najnowszej premiery SZELMOSTWA LISA WITALISA Jana Brzechwy. Czyli coś dla dzieci, ale i dla dorosłych!
Obejrzeć przedstawienie będzie można już 24 (piątek) i 25 (sobota) oraz 26 (niedziela) czerwca o 17:00 na pl. Konstytucji w Warszawie – na inauguracji naszej akcji GRAMY CAŁE WAKACJE (zarówno na pl. Konstytucji i na Grójeckiej 65, jak i na naszych obu scenach: POLONII i OCH)
A potem jeszcze 7 sierpnia w Koneserze na Pradze oraz 13 i 14 sierpnia przy Och-Teatrze – na Grójeckiej 65.
Jak napisał reżyser spektaklu Piotr Kosewski (a także Lis Witalis we własnej osobie): „ta bajka napisana przez Jana Brzechwę w roku 1953 jest niezwykle uniwersalną i aktualną opowieścią o świecie polityki i demokracji. Przebiegłość, oszustwa, kłamstwa oraz niemożliwe do spełnienia obietnice wyborcze pomagają osiągnąć tytułowemu Witalisowi nie tylko bogactwo, ale także stanowisko prezydenta. Chciałbym, żeby historia przeniesiona do bajkowego świata zwierząt była spektaklem, który pomoże dostrzec Widzom (zarówno młodym jak i tym dorosłym) schematy działania władzy autorytarnej, władzy chciwej, niekompetentnej i nieudolnej, której wyborcy z czasem wymierzyli zasłużoną karę. Jednocześnie zależy mi na zachowaniu konwencji bajki.
Całość tej opowieści chciałbym przedstawić w formie muzycznej z autorskimi piosenkami w aranżacjach Pawła Stankiewicza. Barwne charaktery mieszkańców lasu za pomocą stworzonych przez Annę Adamiak form zwierzęcych i bajkowej scenografii, przedstawią historię najbardziej zuchwałego lisa na świecie.”
Poza reżyserem, w spektaklu zobaczymy: Barbarę Tarczewską, Agatę Walczak, Milenę Kanabus i Martę Juras.

Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo logo-male pat-1 Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X