Aktualności

kup bilety online

Jan Peszek laureatem Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Zarząd Klubu Krytyki Teatralnej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP (polska sekcja AICT) przyznał Nagrodę im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 2021 panu Janowi Peszkowi za osiągnięcia w sztuce aktorskiej, z uwzględnieniem kreacji w spektaklu MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika na deskach Teatru Polonia będącej swoistą sumą jego drogi aktorskiej.

Jan Peszek, aktor o wielkiej skali talentu ma w swoim dorobku wiele niezapomnianych ról, wśród których jaśnieje jako legenda teatru jednego aktora monodram SCENARIUSZ DLA NIEISTNIEJĄCEGO, ALE MOŻLIWEGO AKTORA INSTRUMENTALNEGO Bogusława Schaeffera, którego premiera miała miejsce w roku 1976 i który od 45 lat niezmiennie zachwyca publiczność i krytyków w Polsce i na świecie.

Artysta osiągnął niebywałą biegłość warsztatową, która pozwala mu łączyć realistyczny szczegół z metaforycznym przesłaniem, komizm i tragizm naznaczony groteską z metafizyczną zadumą. W sztuce aktorskiej Jan Peszka nie ma takich przestrzeni, w których nie poruszałby się z autentyczną swobodą, zawsze mając na względzie równowagę między treścią a formą.

Nagroda dla Jana Peszka jest wyrazem uznania dla jego zawodowej doskonałości, ale i głębokiego szacunku dla obranej drogi poszukiwań artysty zawsze otwartego na nowe wyzwania i eksperymenty, ale też wiernego swoim wysokim kryteriom estetycznym i etycznym.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 23 października o godz. 14.30 w Domu Dziennikarza w Warszawie przy ul. Foksal 3/5, a tego samego dnia będa mogli Państwo podziwiać Laureata w tytułowej roli Minettiego na deskach Teatru Polonia.

Zarząd Klubu Krytyki Teatralnej SD RP/ polskiej sekcji AICT

Źródło: https://www.aict.art.pl/2021/09/29/jan-peszek-laureatem-nagrody-boya/

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

logo-male pat-1 new winieta spis 2rgb gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401 gazeta logo cmyk2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X