Aktualności

kup bilety online

Pożegnanie tytułu: ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW Cezarego Łazarewicza w reż. Piotra Ratajczaka

Już 21-22 października odbędą się ostatnie pokazy spektaklu Piotra Ratajczaka na podstawie głośnego i ważnego reportażu ostatnich lat – ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW Cezarego Łazarewicza, uhonorowanego Nagrodą Literacką „Nike”.

„«Bijcie tak, żeby nie było śladów» – takie słowa miały paść z ust jednego z zomowców odpowiedzialnych za śmiertelne pobicie Grzegorza Przemyka w maju 1983 roku. Reporter Cezary Łazarewicz zobaczył w tym zdaniu wymowną metaforę nie tylko brutalnego czynu funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej, ale przede wszystkim całej lawiny zdarzeń, które nastąpiły później. Jego książka to w istocie historia piętrowych kłamstw i matactw władzy PRL, mających na celu zdjęcie z niej odpowiedzialności za tragiczną śmierć maturzysty” – pisał Szymon Kazmierczak dla portalu teatralny.pl.

Szantaż, kłamstwo, propaganda, manipulacja – metody stosowane w „sprawie Przemyka” – czy dotyczą tylko władz totalitarnych minionego ustroju? Historia Grzegorza Przemyka (osiemnastoletniego maturzysty), a także historia jego matki są opowieścią nie tylko o mrocznych wydarzeniach stanu wojennego w Polsce, ale także opowieścią o nas teraz i o nieszablonowej relacji matki i syna.

W spektaklu, którego premiera odbyła się w 2018 roku, występują Jolanta Olszewska, Agnieszka Przepiórska, Adrian Brząkała, Wojciech Chorąży, Paweł Pabisiak, Michał Rolnicki.

Oba pokazy wieczorne spektaklu są objęte ofertą studencką (bilety po 40 zł). Informacje na www.teatrpolonia.pl

 


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

logo-male pat-1 new winieta spis 2rgb gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401 gazeta logo cmyk2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X