Aktualności

kup bilety online

Za nami premiera spektaklu SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI w reż. Piotra Szalszy

Szanowni Państwo, 

17 czerwca, na Dużej Scenie Teatru Polonia miała miejsce przedostatnia z czterech naszych czerwcowych premier, czyli SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI Petera Turriniego w reż. Piotra Szalszy. To muzyczny monodram Joanny Liszowskiej, w którym na scenie towarzyszy aktorce Jerzy Kluzowicz - kompozytor, pianista i akompaniator.

Potrzeba było dokładnie siedmiu sekund, żeby Hedwig Kiesler – znana światu jako Hedy Lamarr – stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii kina. W filmie EKSTAZA Gustava Machatego z 1933 roku zagrała kilka znaczących nagich scen. Aktorce zawdzięczamy jednak nie tylko artystyczny i obyczajowy przełom, ale także liczne wynalazki, m.in. tabletkę musującą o smaku Coca-Coli czy technologię wykorzystywaną w wielu protokołach komunikacyjnych – w tym GPS, Bluetooth, Wi-Fi).

Monodram SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI Petera Turriniego jest jednak o wiele bardziej złożony niż prosta opowieść biograficzna o losach hollywoodzkiej gwiazdy – to historia o mechanizmach sławy, marzeniach o wiecznej młodości, o przemocy w świecie filmu i polityki, wreszcie o ucieczce od przeszłości i traum wojennych. W roli Hedy Lamarr – aktorka i wokalistka Joanna Liszowska.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z "piękną i niegłupią", czyli esencją silnej kobiecości podkreśloną choreografią Anny Głogowskiej.

Bilety na kolejne pokazy spektaklu dostępne są online oraz w kasach teatrów.

Fotografia Katarzyna Kural-Sadowska

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2021 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

new winieta spis 2rgb Classic logo3 gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401 gazeta logo cmyk2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X