Aktualności

kup bilety online

Pożegnanie Piotra Machalicy (1955–2020)

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 14 grudnia 2020 roku odszedł nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta – Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku, zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, zaśpiewał wiele koncertów.

Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem – nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra.

Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się, że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem.

Opuszczasz także widzów przedstawień, które u nas grałeś: WEEKEND Z R. Robina Hawdona, BÓG Woody’ego Allena, ZMIERZCH DŁUGIEGO DNIA Eugene’a O’Neill’a, KOZA, CZYLI KIM JEST SYLWIA Edwarda Albeego, TACY DUZI CHŁOPCY Jana Wołka, PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE W SZPITALU ŚW. ANDRZEJA Raya Cooneya, CASA VALENTINA Harvey’ego Fiersteina, LILY Jacka Popplewella, KREDYT Jordiego Galcerána.

Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię

Składamy żonie i rodzinie głębokie kondolencje,

Krystyna Janda oraz Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury

Fot. Robert Jaworski

Piotr Machalica_nekrolog.jpg


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo logo-male pat-1 new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X