Aktualności

kup bilety online

ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW | darmowe egzemplarze reportażu od Wydawnictwa Czarne

Drodzy Widzowie,

ponownie, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czarne dla trojga z pierwszych naszych widzów, którzy w weekend – 29 lutego i 1 marca – zakupią bezpośrednio w kasie Teatru Polonia przynajmniej jeden bilet na najbliższe wieczorne pokazy spektaklu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW w reżyserii Piotra Ratajczaka, przygotowaliśmy prezent w postaci egzemplarza książki Cezarego Łazarewicza o tym samym tytule.

Reportaż o jednej z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL ukazał się nakładem Wydawnictwa Czarne w 2017 roku. Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje w nim historię 19-letniego maturzysty – od zatrzymania na placu Zamkowym po tragiczne wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm autorytarnej władzy zacierającej ślady zbrodni, niewyobrażalną krzywdę i rodzicielską miłość oraz bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. Za reportaż autora wyróżniono między innymi Literacką Nagrodą Nike.

Adaptację sceniczną książki przygotował Piotr Rowicki, a spektakl w reżyserii Piotra Ratajczaka miał premierę w Teatrze Polonia w styczniu 2018 roku. W najbliższym czasie spektakl – oprócz pokazu przedpołudniowego – będzie grany 19 i 20 marca o godz. 19:30. Egzemplarz książki ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW. SPRAWA GRZEGORZA PRZEMYKA dołączymy trojgu z pierwszych osób, które zakupią bilet na wybrany wieczorny pokaz spektaklu. Zapraszamy w weekend do kasy Teatru Polonia - w sobotę od godz. 10:00, w niedzielę od 12:00.

Zapraszamy!


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
prawny
teatrów

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ

PATRONI MEDIALNI

Z OSTATNIEJ CHWILI !
X