kup bilety online

Aktualności

Jubileusz Magdy Umer

Drodzy Widzowie!

Już 10 października w Teatrze Polonia o godz. 20:30 odbędzie się jubileusz 70. urodzin oraz 50-lecia pracy artystycznej Magdy Umer.

Wieczór jubileuszowy pieśniarki, autorki, scenarzystki i reżyserki poprowadzi Artur Andrus.

Magda Umer urodziła się w Warszawie w 1949 roku. Jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej UW.  Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich. Już w 1969 i 1970 roku została laureatką nagród głównych na festiwalu FAMA w Świnoujściu. Nagrała wiele płyt, m.in. Koncert jesiennyGdzie Ty jesteśWszystko skończoneO niebieskim pachnącym groszkuKołysanki UtulankiDuety – tak młodo jak teraz…Noce i snyWciąż się na coś czeka, a ostatnio – Bezsenna noc.

Jest autorką i wykonawczynią autorskich recitali telewizyjnych. Tworzy widowiska poetyckie dla teatru, estrady i telewizji, programy poświęcone twórcom piosenki literackiej i studenckiej. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób wymienić wszystkich. W wielu z nich – m.in. spektaklach Biała bluzka (1987, 2010), Zimy żal (1989), Big Zbig show (1992), Kobieta zawiedziona z Krystyną Jandą (1994), Mężczyźni mojego życia (1995), Zielono mi (1997), Marlene (1999), Młynarski czyli trzy elementy (2003), Chlip hop (2006) – współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski, który towarzyszy artystce  nieprzerwanie od prawie 40 lat. W 2018 roku w Teatrze Polonia Magda Umer wyreżyserowała spektakl na podstawie dzienników Sabiny Baral – Zapiski z wygnania.

Magda Umer jest także autorką filmów dokumentalnych, m.in. poświęconych Jeremiemu Przyborze i Andrzejowi Nardellemu, a także wywiadów telewizyjnych z Agnieszką Osiecką, Stefanią Grodzieńską, Wojciechem Mannem, Krystyną Jandą i Januszem Gajosem. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, w 2009 roku odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Uwaga: W dniu wydarzenia - w kasach Teatru Polonia od godz. 10:00 - będą sprzedawane wejściówki. Jedna osoba może zakupić maksymalnie dwie wejściówki.

Cena wejściówek: 50 zł. Pula ograniczona.

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni