Biuro prasowe

kup bilety online

PLANY REPERTUAROWE TEATRU POLONIA I OCH-TEATRU NA SEZON 2019/2020

Sezon rozpoczynamy 19 października na Małej Scenie Teatru Polonia przedstawieniem KREDYT Jordiego Galcerána w reżyserii Macieja Kowalewskiego. To inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami, obfitująca w zwroty akcji od samego początku i utrzymująca w napięciu aż do końca. Na scenie zobaczymy Piotra Borowskiego i Piotra Machalicę. Spektakl jest koprodukcją Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie i Teatru im.  S. Jaracza w Olsztynie.

W listopadzie w Teatrze Polonia odbędzie się premiera PRÓB Bogusława Schaeffera, utworu, który jest pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. Wystąpią: Mikołaj GrabowskiIwona BielskaMichał WanioAndrzej Konopka i Delfina Wilkońska. Reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Pod koniec listopada premiera także w Och-Teatrze. Będzie to musical HUŚTAWKA, którego libretto zostało oparte na motywach sztuki Dwoje na huśtawce Williama Gibsona. Reżyseruje Anna Sroka-Hryń, aranżacjami muzycznymi zajął się Mateusz Dębski. W rolach głównych zobaczymy Natalię Sikorę i Macieja Maciejewskiego.

Kolejna premiera, grudniowa – na Małej Scenie Teatru Polonia – to monodram WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE Duncana Macmillana i Jonniego Donahoe'a. Na scenie Rafał Mohr, reżyserii podjął się Piotr Złotorowicz. Akcja sztuki opowiada o chłopcu, który – żeby pomóc cierpiącej na depresję matce – tworzy razem z publicznością listę rzeczy, dla których warto żyć.

W styczniu na Dużej Scenie Teatru Polonia premiera spektaklu POLICJA. NOC ZATRACENIA na podstawie dramatów Sławomira Mrożka i Andrzeja Saromonowicza. Wystąpią: Katarzyna Kwiatkowska oraz aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki. Reżyseruje Andrzej Saramonowicz

W kwietniu na Dużej Scenie Teatru Polonia przewidujemy premierę CWANIAR według powieści Sylwii Chutnik o czterech kobietach z warszawskiego Mokotowa wymierzających sprawiedliwość na własną rękę. Spektakl wyreżyseruje Agnieszka Glińska.

Premierę spektaklu MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika planujemy na  maj 2020 roku na Dużej Scenie  Teatru  Polonia. Dramat z lat siedemdziesiątych podejmuje temat  artysty i życiowego „teatru”. W rolę wybitnego niemieckiego aktora Bernharda Minettiego, o którym traktuje przedstawienie, wcieli się Jan Peszek.

W czerwcu na Dużej Scenie Och-Teatru planujemy premierę komedii WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA Jiříego Havelki w reżyserii Krystyny Jandy. To komedia o społeczności mieszkającej w jednym domu. Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej ujawniają się różne poglądy i śmieszności ludzkich charakterów. Utwór jest satyrą na współczesne społeczeństwo. W obsadzie plejada wspaniałych aktorów.

Plany repertuarowe mogą ulec zmianie, pracujemy nad kolejnymi premierami – zachęcam więc do śledzenia informacji na stronach internetowych Teatru Polonia i Och-Teatru i w Biurze Prasowym oraz oczywiście do bezpośredniego kontaktu.


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2021 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

Classic logo3 gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401 gazeta logo cmyk2 uroda
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X