kup bilety online

Komunikat prasowy

30 lipca 2018

Plany repertuarowe Teatru Polonia i Och-Teatru

Sezon rozpoczynamy 6 września w Teatrze Polonia premierą MOJEGO PIERWSZEGO RAZU – spektaklu na podstawie sztuki Kena Davenporta oraz historii prawdziwych osób, które opisały swoje inicjacje seksualne na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej. Występują: Agnieszka Krukówna, Natalia Berardinelli, Mirosław Haniszewski i Antoni Pawlicki. Reżyseruje Krystyna Janda.

Kolejna premiera 25 października – także w Teatrze Polonia – a będą to KRZESŁA Eugène’a Ionesco w reżyserii Piotra Cieplaka. W rolach Starej i Starego – nietuzinkowo śmiesznych, jak i tragicznych bohaterów – Ewa Szykulska i Leon Charewicz.

OSY – spektakl na podstawie sztuki Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie Iwana Wyrypajewa – po raz pierwszy w reżyserii autora – to pierwsza planowana premiera w Och-Teatrze (29 listopada). W obsadzie: Magdalena Boczarska, Dariusz Chojnacki i Marcin Dorociński.

7 lutego 2019 w Teatrze Polonia odbędzie się premiera spektaklu BOŻE MÓJ autorstwa jednej z najważniejszych autorek izraelskich – Anat Gov. Będzie to koprodukcja z Teatrem Stu. Reżyseruje Andrzej Seweryn, grają Maria Seweryn i Krzysztof Pluskota. 

Kolejne trzy premiery zaplanowane na rok 2019 przyniosą filmowe skojarzenia. STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW Toma Schulmana w reżyserii Piotra Ratajczaka to historia znana głównie z kultowej adaptacji filmowej Petera Weira. 28 marca zostanie przeniesiona na deski Dużej Sceny Och-Teatru. ALMODOVARIĘ, czyli spektakl muzyczny z piosenkami z filmów Pedra Almodovara w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz, będzie można zobaczyć po raz pierwszy 25 kwietnia w Teatrze Polonia. Wystąpi Anna Sroka wraz z zespołem muzycznym. Ostatnia planowana w tym sezonie premiera – w Och-Teatrze – to 8 KOBIET Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka, opowieść wystawiana już w teatrach, ale kojarzona głównie z filmem François Ozona.

 

Kontakt dla mediów

Klaudyna Desperat
Public Relations | Komunikacja
Teatr Polonia | Och-Teatr
tel.: 22 621 61 41
mobile: 881 656 676

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni