kup bilety online

Komunikat prasowy

18 kwietnia 2017

Wyjątkowa majówka w Teatrze Polonia

Długi weekend to znakomita okazja, żeby nadrobić teatralne zaległości. Tradycyjnie już, Teatr Polonia gra w majówkę codziennie, tego roku zapraszając na trzy bardzo ciekawe spektakle: Klaps! 50 twarzy Greya (29.04-2.05 o 19:30), Mgnienie (29-30.04 o 17:00) oraz Danuta W. (3.05 o 19:00). Na wszystkie spektakle są jeszcze ostatnie bilety!

Widzowie mają w czym wybierać – KLAPS! 50 TWARZY GREYA to bardzo zabawny, przewrotny i pełen świetnej muzyki spektakl. Przedstawienie jest błyskotliwym i humorystycznym pastiszem kontrowersyjnej powieści autorstwa E.L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, która stała się światowym bestsellerem. Sztuka opowiada o początkującej pisarce E.B. Janet (w tej roli Marta Walesiak), która wysyła na weekendowy wyjazd męża i dzieci, by w tym czasie napisać książkę, która nie tylko podejmie temat erotycznych relacji i pragnień kobiet i mężczyzn, ale też będzie sprzedażowym hitem. Na scenie spotykają się więc autorka i kreowane przez nią postaci - 22-letnia Natasha Wood (Magdalena Lamparska), która staje się obiektem pragnień perwersyjnego i zabójczo przystojnego milionera Hugh Hansena (Mateusz Damięcki). KLAPS! 50 TWARZY GREYA to brawurowe aktorstwo i wiele okazji do śmiechu!

MGNIENIE to wzruszająca opowieść  pierwszej miłości, wyreżyserowana przez Adama Sajnuka. Poznajemy w nim Sophie (w tej roli Justyna Ducka) oraz Jonasza (Adrian Brząkała), którzy poznają się z Londynie, choć oboje pochodzą z innych miejsc. W wielkim mieście ich drogi przecinają się – w sposób nieoczekiwany, choć nie przypadkiem. Przedstawienie Teatru Polonia to dla z jednej strony delikatna, subtelnie opowiedziana historia pierwszej miłości, z drugiej strony zaś metaforyczna opowieść o wrażliwości. Warto zobaczyć ten spektakl nie tylko dla dwojga bardzo utalentowanych, młodych aktorów. Zachwyca także muzyka, pomysłowa scenografia i sam tekst – współczesny, świetnie napisany.

DANUTA W. to poruszająca, ważna opowieść o najnowszej historii Polski widzianej oczyma wyjątkowej kobiety, Danuty Wałęsy. Na ten nagradzany monodram Krystyny Jandy wybrać się będzie można w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja. Spektakl powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice. W odważnej i przejmującej autobiografii  autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi - jak zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.
Danuta W. z wybitną rolą Krystyny Jandy - 3 maja 2017 o 19:00 w Teatrze Polonia. Warto spędzić ten wieczór w teatrze!

 

Kontakt dla mediów

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2018 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni