Biuro prasowe

kup bilety online

Niezwykła "Medea" w Teatrze Polonia - Magdalena Boczarska w debiucie teatralnym Doroty Kędzierzawskiej

Znana i nagradzana w Polsce i na całym świecie reżyserka filmowa, Dorota Kędzierzawska ("Wrony", "Jestem", "Jutro będzie lepiej"), debiutuje w teatrze. I to od razu w niezwykły sposób - we współczesnej opowieści o Medei (charyzmatyczna Magdalena Boczarska) główne role zagrają... dzieci! 

Premiera spektaklu "Medea" według australijskiego tekstu opartego o dramat Eurypidesa, odbędzie się 22 maja w Teatrze Polonia. W tytułowej roli zobaczymy Magdalenę Boczarską, jedną z najwybitniejszych aktorek swojego pokolenia, cechującą się magnetyczną wręcz osobowością, zaś w rolach synów Medei i Jazona wystąpią (w dublurach) Feliks Matecki i Wincenty Matecki lub Jan Rogaliński i Adam Tomaszewski. Dorota Kędzierzawska znana jest z filmów, w których poruszające i ważne role grały dzieci. W przygotowywanym przez nią spektkalu to dzieci - Leon i Teoś - będą prowadzić widzów przez dramatyczną historię związku Medei i Jazona. Będzie to spektakl o miłości, bólu i zemście, której ofiarami stają się dzieci właśnie. 

"Medea" powstała podczas wielomiesięcznej pracy-improwizacji  teatralnej z dziećmi, oparta jest o niezwykły pomysł reżyserski i wyjątkowy tekst - poruszający, ważny, współczesny, aktualny do bólu. Spektakl ten jest godzien szczególnej uwagi, ponieważ po raz pierwszy w Polsce tak duże role powierzono dzieciom, prowadzonym przez rezyserkę, która słynie z filmów, w których najważniejsze i poruszające role zagrały dzieci. Teatr Polonia zaprosi więc swoich widzów na unikalne przedstawienie - opowiedziane z perspektywy dzieci, ze światem ukazanym ich oczyma. 

Próba dla mediów odbędzie sie w Teatrze Polonia we wtorek 20 maja o 12:00, R.S.V.P. Józefina Bartyzel, tel. 695 492 970, j.bartyzel@teatrpolonia.pl

Premiera w Teatrze Polonia juz w czwartek, 22 maja 2014 roku.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo logo-male pat-1 new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X