Aktualności

kup bilety online

Polecamy spektakl MEDEA w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej!

Drodzy Widzowie,

z wielką radością informujemy, że 22 maja odbyła się premiera spektaklu MEDEA w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Tytułową rolę gra Magdalena Boczarska, jedna z najwybitniejszych aktorek swojego pokolenia, cechującą się charyzmatyczną osobowością, zaś w rolach synów Medei i Jazona wystąpią (w dublurach) Feliks Matecki i Wincenty Matecki lub Jan Rogaliński i Adam Tomaszewski. Dorota Kędzierzawska znana jest z filmów, w których poruszające i ważne role grały dzieci. W przygotowywanym przez nią spektkalu to właśnie dzieci - Leon i Teoś - będą prowadzić widzów przez dramatyczną historię związku Medei i Jazona. Będzie to spektakl o miłości, bólu i zemście, której ofiarami stają się dzieci właśnie. 

MEDEA powstała podczas wielomiesięcznej pracy-improwizacji  teatralnej z dziećmi, oparta jest o niezwykły pomysł reżyserski i wyjątkowy tekst - poruszający, ważny, współczesny, aktualny do bólu. Spektakl ten to także eksperyment teatralny, jako że po raz pierwszy w Polsce tak duże role powierzono dzieciom. 

Zapraszamy więc Państwa na zupełnie wyjątkowe przedstawienie - opowiedziane z perspektywy dzieci, ze światem ukazanym ich oczyma. Dwaj bracia wprowadzą widzów do świata, w którym dzieci nie rozumieją konfliktów i problemów rodziców, przyglądają się im i próbują je wytłumaczyć oraz znaleźć dla siebie miejsce w zmieniającej się nagle konfiguracji, stając się ostatecznie ofiarami sytuacji, na które nie mają realnego wpływu.

Na MEDEĘ zapraszamy 26 maja oraz 17 czerwca i 6, 7, 8 lipca aby kupić bilety, wystarczy kliknąć tutaj.

Do zobaczenia w Teatrze Polonia!

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo logo-male pat-1 new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X