Biuro prasowe

kup bilety online

Dwusetny spektakl "Ucho, gardło, nóż" Krystyny Jandy w Teatrze Polonia

Zaledwie kilka dni po ósmych urodzinach Teatru Polonia, które świętowane były 27 października 2013 roku, teatr prowadzony przez Krystynę Jandę celebruje kolejny ważny jubileusz. W niedzielę 3 listopada na scenie "Fioletowe Pończochy" zagrany zostanie 200. spektakl UCHO, GARDŁO, NÓŻ, w którym Krystyna Janda wciela się w postać pięćdziesięcioparoletniej kobiety, która nie mogąc spać, opowiada wyrazistym językiem o sobie, o skomplikowanej historii swojej rodziny, wojnie na Bałkanach oraz o splocie tragicznych wydarzeń politycznych i komicznych chwil z prywatnego życia. Wątki zabawne przeplatają się w tej opowieści z dramatycznymi, a osobowość bohaterki i jej sposób widzenia świata jednocześnie szokują i uwodzą wszystkich widzów.

fot. Adam Kłosiński

UCHO, GARDŁO, NÓŻ to przedstawienie powstałe na podstawie książki Vedrany Rudan; autorką adaptacji, reżyserką i wykonawczynią roli tytułowej jest Krystyna Janda, która za swoją rolę w tej sztuce została nagrodzona Feliksem Warszawskim w 2006 roku. 

Spektakl ten był drugą premierą Teatru Polonia, towarzyszy więc widzom od pierwszego roku istnienia teatru. Jubileuszowe 200. przedstawienie to kolejny dowód na to, że widzowie cenią sobie repertuar stołecznej Polonii i odwiedzają ją regularnie już od ponad ośmiu lat. Teatr Polonia zaprasza na niedzielę 3.11 na  godz. 16:00 do wysłuchania magnetyzującego monologu kobiety, która "[...] nazywa się Tonka Babić i nie może spać..."

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo logo-male pat-1 new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X