kup bilety online

Komunikat prasowy

Ojciec w Polonii

W Teatrze Polonia trwają przygotowania do premiery "Ojca polskiego". Po sukcesie "To nie jest kraj dla wielkich ludzi" - one man show pokazywanego w klubokawiarni Chłodna 25 - duet twórców dramatopisarz, reżyser Michał Walczak oraz aktor Rafał Rutkowski w tej samej formule przygotowali spektakl, w którym podejmują temat ojcostwa.
Czym różni się ojciec od taty? Czy zrezygnować ze spotkań z kolegami, kiedy pojawiło się dziecko? - Ojciec polski to figura na piedestale: nie było go w domu, bo walczył o wolność ojczyzny, o wyższą sprawę. Teraz sytuacja się zmieniła. Jesteśmy, więc musimy nauczyć się, jak być ojcem na co dzień - mówi Rafał Rutkowski.
I aktor, i reżyser prywatnie są ojcami. Nie ukrywają, że to właśnie był impuls, aby zająć się tym tematem. - Interesują nas różne aspekty ojcostwa i problemy z nim związane: rywalizacja ojca z synem czy podcinanie skrzydeł - mówi Rutkowski. Dodaje: - Podchodzimy do tematu z dystansem i ironią, będziemy się śmiać z ojców, więc może się okazać, że spektakl jest bardziej dla kobiet niż dla mężczyzn.
Spektakl wyprodukowano wspólnie z Teatrem Montownia.
Sobotnia premiera "Ojca Polskiego" uczci 4. urodziny Teatru Polonia.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2019 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni