kup bilety online

Komunikat prasowy

Warszawa. Premiera "Hej Joe!" na pl. Konstytucji

Rockowy spektakl na placu Konstytucji. JangaJan Tomaszewski przygotował przedstawienie zainspirowane Jimim Hendrixem "Hej Joe!". Dziś premiera.

JangaJan Tomaszewski z wykształcenia jest aktorem, na co dzień związanym z Teatrem Ateneum. Jego drugą pasją jest gra na gitarze. Sam się jej nauczył i opracował indywidualny styl grania. Z czasem zaczął pisać muzykę i słowa do piosenek. To właśnie one złożą się na spektakl "Hej Joe!" pokazywany na plenerowej scenie Teatru Polonia na placu Konstytucji.
- Nie chciałem zapowiadać piosenek, więc napisałem monologi, które miały pojawić się między utworami, i tak powstał bohater tego spektaklu. Jest to mężczyzna, który zmaga się z szarą codziennością. Idzie swoją drogą, na której poszukuje ideału kobiety. Gra na gitarze jest dla niego możliwością samodoskonalenia się. Ma też pewne przemyślenia na temat sztuki, show-biznesu, łatwych karier. Mówię to w pierwszej osobie, sam to napisałem, ale to nie jestem ja - opowiada JangaJan Tomaszewski.
Zapowiada, że to, co zobaczymy, będzie miało formę pomiędzy spektaklem a koncertem rockowym. Ważną postacią tego występu jest Jimi Hendrix - jako ideał gitarzysty, człowiek niezależny. Śpiewana przez niego piosenka "Hey Joe!" została wykorzystana przez Jangę Jana. Do oryginalnej muzyki napisał słowa, które nie są dokładnym tłumaczeniem tekstu, tylko nową historią.

Spektakl "Hej Joe!" będzie można zobaczyć na placu Konstytucji we wszystkie dni robocze o godz. 17. Premiera dziś. Wstęp wolny.

"Hej Joe!" opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko, śpiew, gitara - JangaJan Tomaszewski, cajon - Adam Lewandowski, gitara - Paweł Stankiewicz, gitara basowa - Wiesław Sałata.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni