Recenzje

kup bilety online

Podarunek dla młodzieży

Kameralna sztuka "Rajskie jabłka" Raszyda Tuguszewa, której premiera odbędzie się w teatrze Krystyny Jandy, w Moskwie jest już grana od dawna i przetestowana na sporej publiczności. Warszawiakom przedstawi ją para śpiewających aktorów: Żanna Gierasimowa i Evgen Malinovsky - Rosjanie, którzy związali swoje losy z Polską.

Gierasimowa występowała z recitalami m.in. w teatrach: Ateneum, Małym, Rampa i Studio. Gra też w filmach, między innymi w paradokumentalnym filmie biograficznym "W cieniu szczura, w oku ptaka" Franciszka Trzeciaka - poświęconym Andrzejowi Zaniewskiemu - jako muza artysty. Wzięła również udział w filmie Dymitra Kabakowa "Warszawa - spojrzenie ze wschodu".

Malinovsky mieszka w Polsce od 1992 roku. Współtworzył jako basista zespół rockowy Hippocampus, brał też udział w muzycznych projektach zespołu Zdobywcy Pewnych Oskarów i współpracował z kanadyjskim gitarzystą bluesowym polskiego pochodzenia Lesterem Kidsonem. Teraz, w "Rajskich jabłkach", spektaklu wyreżyserowanym przez Żannę Gierasimową, przypomni wraz z nią piosenki Włodzimierza Wysockiego, wielkiego rosyjskiego barda, którego teksty doskonale są znane i w Polsce, tyle że starszemu pokoleniu.

- Uważam, że podarowanie Wysockiego młodzieży, która go nie zna, jest warte zachodu - mówi Krystyna Janda, która zdecydowała się wprowadzić "Rajskie jabłka" na afisz.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
prawny
teatrów

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ

PATRONI MEDIALNI

Z OSTATNIEJ CHWILI !
X