Recenzje

kup bilety online

WIERNY CZECHOWOWI

Premiera spektaklu "Trzy siostry" Antoniego Czechowa, w reżyserii brytyjskiej aktorki Natashy Parry i Krystyny Jandy, odbyła się w niedzielę w warszawskim Teatrze Polonia.

W piątek fragmenty przedstawienia pokazano dziennikarzom.

Natasha Parry, uznawana za jedną z najwybitniejszych aktorek świata, prywatnie jest żoną brytyjskiego reżysera i producenta teatralnego Petera Brooka. Karierę rozpoczęła w wieku 12 lat w teatrach londyńskich. W 1967 r. zamieszkała w Paryżu, gdzie została zaproszona przez Brooka i dołączyła do prowadzonej przez niego grupy International de Recherches Theatrales.

Warszawski spektakl jest jej debiutem reżyserskim. Perry towarzyszyła aktorom tylko w kilku pierwszych próbach, potem - ze względu na zagraniczne zobowiązania musiała wyjechać z Polski. Swoje uwagi przekazywała Krystynie Jandzie przez swoją asystentkę.

- Natasza, która ma korzenie rosyjskie i niezwykłą czułość do teatru, zgodziła się u nas zadebiutować jako reżyser. Nie mam wątpliwości, że będą to "Trzy siostry" bardzo specjalne, takie za którymi ja tęsknię - mówiła w piątek dziennikarzom Krystyna Janda.

- Od początku widzieliśmy, że będzie to spektakl realistyczny, wierny Czechowowi. Centralną postacią jest Natasza - osoba i kobieta, która wprowadza się do domu ludzi wrażliwych, delikatnych i wykształconych. Sama jest osobą o innym poczuciu estetyki i harmonii, o innej etyce i moralności. Zmienia życia tego domu - podkreśliła Janda.

Autorką scenografii do spektaklu jest Krystyna Zachwatowicz. Głównym elementem wyposażenia sceny jest duży stół. - Stół jest symbolem życia rodzinnego, bardzo ważnym elementem w życiu rodziny - tłumaczyła Zachwatowicz. Jak dodała - służy on temu, by pokazać co powoduje nowa osoba w cudzym domu.

- Na samym początku spektaklu stół jest piękny, nakryty, jest miejscem gdzie wszyscy się wspólnie spotykają. W drugim akcie jest już pozbawiony obrusa i zdegradowany, leżą na nim zabawki. W trzecim akcie to mebel przewrócony do góry nogami, służy za piaskownicę - mówiła Zachwatowicz.

W rolę Maszy wcieli się Maria Seweryn, Olgi - Joanna Kasperek-Artman.

Kilka ról ma podwójną obsadę. Irinę grają na zmianę Karolina Gruszka i Hanna Konarowska. W rolę Nataszy wcielają się Agata Buzek i Magdalena Cielecka.

W obsadzie przedstawienia znaleźli się również m.in. Arkadiusz Janiczek, Piotr Kozłowski, Jerzy Łapiński, Aleksander Bednarz.

amar
TVP, (PAP)
5 grudnia 2006
Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

cms

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci tokfm cjg24-mobile gazetapl uroda
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X