Recenzje

kup bilety online

Kantata w Polonii

W Teatrze Polonia pierwsza premiera w nowym sezonie - "Kantata na cztery skrzydła". W roli głównej zobaczymy Agatę Kuleszę.

Aktorka Teatru Dramatycznego, z Teatrem Polonia współpracowała do tej pory tylko raz, występując gościnnie w jednym ze spektakli "Krzysztof M.Hipnoza" Krzysztofa Materny. Masowej publiczności dała się zapamiętać jako osoba, która wygrała "Taniec z gwiazdami", a swoją nagrodę przekazała na cele charytatywne. Niedługo zobaczymy ją także w filmach "Sala samobójców" Jana Komasy i "Róża z Mazur" Wojciecha Smarzowskiego.

Rozmowa z Agatą Kuleszą

Izabela Szymańska: "Kantata na cztery skrzydła" po raz drugi zostanie wystawiona w Warszawie. Autor, polski scenarzysta, ukrywa się pod pseudonimem Robert Brutter. Sztuka podejmuje trudny temat: pani bohaterka chce popełnić samobójstwo.

Agata Kulesza: Życie tak się ułożyło, że jej zdaniem nie ma w nim już czego szukać, wszystko idzie źle, więc chce ze sobą skończyć. I wtedy przybywają dwaj aniołowie. Próbują ją przekonać, że samobójstwo nie ma sensu. Rozmawiają o rzeczach ważnych dla każdego w życiu.

Mimo że temat jest ciężki i niestety aktualny przy powszechnych dzisiaj załamaniach, depresjach to "Kantata na cztery skrzydła" pozwala na przedstawienie go w sposób lekki i mam nadzieję zabawny.

Przedstawienie będzie miało nietypową formę - zostanie w nie włączona publiczność.

- Tak, zwracamy się do widzów, ale nie będzie to spektakl typu: decyzja należy do ciebie. Wiem, że publiczność niekoniecznie lubi być stawiana pod ścianą, z resztą sama za tym nie przepadam, więc spokojnie proszę przyjść, nic państwu tu nie grozi.

Taki bezpośredni kontakt z publicznością niesie dla aktora pewną niewiadomą, nie można przewidzieć jak widz zareaguje, musi się pani oddać mu całkowicie.

- Wychodząc na scenę zawsze oddaję się publiczności. Szybko orientuję się, kiedy udaje mi się ją zahaczyć i widzowie idą za mną w świat przedstawienia, a kiedy nie.

Jednak takie łapanie bezpośredniego kontaktu nie jest dla mnie łatwe. Wolę czuć energię widowni jako masy niż pojedynczego człowieka.

Czy udział w popularnym telewizyjnym programie "Taniec z gwiazdami", zwycięstwo i cały szum medialny, który pojawił się przy tej okazji miał wpływ na pani podejście do aktorstwa?

- Jestem teraz zdecydowanie odważniejsza. Taką zmianę zawsze daje nauczenie się czegoś nowego. Kiedy wróciłam do teatru pomyślałam: tak, to jest moja przestrzeń, tu instynktownie wiem co mam robić, jak pracować. Dla mnie to był świetny czas, trochę zmienił mój sposób myślenia o pracy i o mnie prywatnie.

Niedługo będzie można zobaczyć panią także na dużym ekranie.

- Nagrałam pierwszą, letnią część nowego filmu Wojtka Smarzowskiego pod roboczym tytułem "Róża z Mazur", w którym występuję z Marcinem Dorocińskim. I skończyłam zdjęcia do filmu Janka Komasy " Sala samobójców" - to jego pełnometrażowy debiut. Myślę, że to będzie interesujący film, bardzo kibicuję Jankowi, uważam, że to niezwykły młody twórca. Wie, co mu się podoba, ma swoją wrażliwość i za nią idzie. Główną rolę gra Kuba Gierszał, Krzysztof Pieczyński gra ojca, ja - matkę. Premiera w marcu.

Najbliższe premiery w Teatrze Polonia

„Kantata na cztery skrzydła” Roberta Bruttera. Młoda kobieta próbuje popełnić samobójstwo. Jednak nagle w jej życiu pojawiają się dwaj aniołowie: doświadczony i młody, którzy na różne sposoby próbują ją odwieść od tej decyzji.
Reżyseria: Grzegorz Warchoł. Występują: Agata Kulesza, Sławomir Orzechowski i Marek Kudełko Premiera: 9 września na scenie Fioletowe Pończochy.

„Jeszcze będzie przepięknie” - nowa sztuka Przemysława Wojcieszka, w reżyserii autora. Twórca „Made in Poland” tym razem pokazuje parę zadłużonych po uszy trzydziestolatków. Pewnego dnia do ich mieszkania wchodzi przedstawiciel banku i oświadcza, że od tej chwili wszystko należy do niego. Rozwiązania swoich problemów bohaterowie szukają m.in. w amatorskich telewizyjnych konkursach piosenki. Wystąpią: Ewa Kasprzyk, Monika Dryl, Michał Piela, Rafał Rutkowski, Bogusław Siwko. Scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda. Premiera 22 października na Dużej Scenie.


Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
prawny
teatrów

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ

PATRONI MEDIALNI

Z OSTATNIEJ CHWILI !
X