Recenzje

kup bilety online

Kulesza w objęciach aniołów!

Kulesza w objęciach aniołów!

... i to nie byle jakich! Mistrzowski trójkąt aktorski w zabawnej, aczkolwiek mądrej "Kantacie na cztery skrzydła" od 9. września w Teatrze Polonia

- Tak, jak jest zawsze w życiu, jak ktoś ma problem, to przylatują do niego anioły i na pewno jest ich dwóch! – wyjaśnił sytuację głównej bohaterki spektaklu "Kantaty na cztery skrzydła" Sławomir Orzechowski.

Dwa tytułowe skrzydła należą właśnie do Sławomira Orzechowskiego. Drugim "uskrzydlonym" jest Marek Kudełko. Obaj, są przedstawicielami nietypowego, bo anielskiego, pogotowia psychologicznego dla zagubionej i zmęczonej życiem dziewczyny.

Dziewczyna, którą gra Agata Kulesza, znajduje się właśnie w momencie głębokiego kryzysu i postanawia się powiesić. Dwa anioły, diametralnie różniące się wiekiem i… doświadczeniem próbują na różne sposoby odwieść główną bohaterkę od realizacji zamierzonego planu.

Sztuka, choć dwie trzecie głównych bohaterów zajmują istoty nie z tego świata, nie należy do nurtu religijnych moralitetów. Humor i mądrość mieszają się tu w doskonałych proporcjach, a widzowie mogą wziąć udział w nieziemskiej terapii śmiechem, ciepłem i błyskotliwością.

Zaduma nad życiem? – z pewnością, ale okraszona tym, co w teatrze najlepsze! Jeżeli do wytrawnego tekstu „Kantaty” dodamy mistrzowską grę wypróbowanych w bojach aktorów, mamy do czynienia z prawdziwym teatralnym smakołykiem.

Żonglerka słowna między uskrzydlonymi bohaterami „Kantaty”, urocza, aczkolwiek uparta jak osioł sprawczyni wszelkiego zamieszania oraz anielskie cuda w roli głównej – to już nie sztuczka, to prawdziwa sztuka!

Na „Kantatę na cztery skrzydła” Roberta Bruttera w reżyserii Grzegorza Warchoła zapraszamy od 9. września na Małą Scenę Teatru Polonia.

źródło: Plejada.pl | autor: Aleksandra Nagel


Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
prawny
teatrów

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ

PATRONI MEDIALNI

Z OSTATNIEJ CHWILI !
X