kup bilety online

Spektakl

Sergiusz Jesienin

SPOWIEDŹ CHULIGANA. JESIENIN

Reżyseria: Krzysztof Jasiński
Muzyka: Janusz Grzywacz
Koncepcja scenograficzna i kostiumologiczna: Krzysztof Jasiński
Grafika i multimedia: Katarzyna Wójtowicz
Wokaliza, piosenki: Beata Rybotycka
Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska
Asystent reżysera: Łukasz Fijał
Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska
Obsada: 
Andrzej Grabowski

Czas trwania: 65 minut, bez przerwy
Data premiery: 3 lutego 2017

Przedstawienie złożone z wierszy Sergiusza Jesienina, jednego z największych dwudziestowiecznych poetów, którego barwna i tragiczna biografia rosyjskiego „poety przeklętego” jest wyraźnie widoczna w jego twórczości. Wiersze układają się w historię o dojrzewaniu, o nadchodzeniu mądrości i roztropności, wreszcie o wspomnieniach czasu minionego. Spektakl pomyślany w dwóch planach: filmowym, z młodym Andrzejem Grabowskim recytującym wczesne poematy Jesienina oraz współczesnym, w którym  Andrzej Grabowski po latach inny człowiek, inny aktor interpretuje i śpiewa poezję Jesienina, wracając także do własnych wspomnień.

Andrzej Grabowski SPOWIEDŹ CHULIGANA, jako swój monodram, po raz pierwszy zaprezentował prawie ćwierć wieku temu (w 1992 r.). Nad obecną, zmienioną wersją scenariusza i inscenizacji pracował z Krzysztofem Jasińskim.

KOPRODUKCJA Z TEATREM STU

Premiera w Teatrze Polonia: 3 lutego 2017
Premiera w Teatrze STU: 30 marca 2017

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że spektakl, który odbędzie się 3 marca 2019 r. w Teatrze Polonia będzie rejestrowany w formie audiowizualnej. Nagranie obejmie zarówno wykonanie artystyczne utworu (scenę), jak również widownię. Dokonana rejestracja zostanie wykorzystywana następnie przez Teatr oraz Artpark Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (nr KRS: 723152) do transmisji oraz retransmisji zarejestrowanego spektaklu  w Internecie na platformie themuba.com. Przez zakup biletu dobrowolnie wyrażają Państwo zgodę na korzystanie i rozpowszechnianie wizerunku oraz na przetwarzanie wizerunku, jako danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia UE w sprawie ochrony danych osobowych 2016/679 („RODO”) przez współadministratorów tj. Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury oraz Artpark dla w/w celów. 

Dotychczas zagrany 38 razy.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni