kup bilety online

Spektakl

koncert

GRUPA SENEGALSKA Z MAMADOU I PAKO - KONCERT


Na koncercie usłyszymy muzykę tzw. Projektu Sunugal, któremu towarzyszyć będą znakomici goście. Sam Projekt Sunugal to pomysł dwóch przyjaciół z Senegalu (Pako Sarr i Mamadou Diouf), którzy mieszkają w Warszawie od lat i zapraszają swoich polskich przyjaciół do wspólnego grania. Duet prezentuje tradycyjną muzykę Senegalu, subsaharyjski blues oraz akustyczne reggae. Pako i Mamadou napisali muzykę do cyklu TVP „Boso przez Świat” -  Afryka. W grudniu 2013 r. z inicjatywy fundacji  Afryka Inaczej, wyszła płyta „Warszawa da się lubić” z polskimi szlagierami w wykonaniu Mamadou, Sylwestra Kozery z Kapeli Czerniakowskiej, Darka Malejonka, Ifi Ude, Buba Kuyateh i innych. Muzykę napisał Pako Sarr. 
Na scenie Teatru Polonia, pojawią się także przyjaciele ze Strefy Rytmu: Kuba Pogorzelski (tykwa, djembe), Nikodem Bąkowski (dun dun), a także rodacy Go Ba (gitara, śpiew) oraz Mohamed MBow.

Pako Sarr: gitara, śpiew
Rozpoczął przygodę z muzyką w Dakarze w 91' roku w zespole ARRA - "Africa Reggae Roots Ambassador". Mieszkał kilka lat na południu Francji, zanim przyjechał do Polski. Gitarzysta, wokalista, producent komponuje w językach wolof, francuskim i angielskim. Jego twórczość jest wynikiem osobistej drogi życiowej od Dakaru przez Paryż, Marsylię....i Warszawę, gdzie artysta mieszka obecnie. Pako ma na koncie solowy album - Nomad Soul- (2010).

Mamadou Diouf: djembe, śpiew
Animator kultury, prezenter radiowy i muzyk z Senegalu. Jako wokalista współpracował w połowie lat 90' z zespołami Kinior Ochestra oraz Voo Voo i Tam Tam Projekt, z którymi nagrał kilka płyt. Od 30 lat związany z Warszawą. Jest wokalistą i współzałożycielem najnowszego projektu grającej afro beat „Mamadou & Sama Yoon”. 

 

PARTNER KONCERTU:

logo-if-pologne.jpg

Zdjęcia

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni