kup bilety online

Spektakl

MAGDA UMER "RECITAL 64"


"Recital 64” to najnowszy projekt Magdy Umer, mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno najnowsze utwory jak i najbardziej znane przeboje artystki, takie jak „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”.

W koncercie wezmą udział muzycy: Wojciech Borkowski – fortepian, autor aranżacji, Paweł Stankiewicz – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Maciej Szczyciński – kontrabas, Piotr Maślanka – perkusja.

 Tytuł projektu nawiązuje do niedawnych sześćdziesiątych czwartych urodzin artystki. Premiera koncertu miała miejsce 9 października - dokładnie w dniu wydania przez Wytwórnię Muzyczną MTJ zapisu pierwszego przekrojowego koncertu Magdy Umer w Teatrze Polonia „Wciąż się na coś czeka”.

„Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nie rozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell
z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!”

Magda Umer

Magda Umer to jedna z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej poezji śpiewanej, reżyser, scenarzystka, autorka tekstów piosenek. Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich. W 1971 roku zaśpiewała na festiwalu w Opolu „Koncert na dwa świerszcze", który zadecydował o jej dalszej artystycznej drodze. Za całokształt działań w dziedzinie kultury otrzymała najwyższe nagrody państwowe. Ma na swoim koncie 12 płyt solowych i drugie tyle w projektach zbiorowych.

 

 

 

Zdjęcia

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni