kup bilety online

Spektakl

MOJE PODWÓRKO - koncert Joanny Lewandowskiej


Joanna Lewandowska jest laureatką wielu znaczących konkursów i festiwali piosenki artystycznej m.in. otrzymała w 2006 r. pierwsze stypendium im. Marka Grechuty przyznane dla najbardziej obiecującego młodego artysty występującego na 42. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Zdobyła w 2006 r. Grand Prix i nagrodę za największą indywidualność festiwalu „Tańczące Eurydyki" w Zielonej Górze oraz nagrodę publiczności i ZASP-u za największą indywidualność festiwalu. W V Finale w 2002r. w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej" otrzymała wyróżnienie honorowe od komisji, nagrodę dziennikarzy i nagrodę gazety „Twój Styl".

„Moje podwórko" to tytuł nowego krążka Joanny Lewandowskiej. Producentem tego projektu jest wybitny polski kompozytor filmowy i teatralny Jerzy Satanowski. Będzie to płyta koncertowa, na której znajdą się dotychczasowe utwory jakie wykonywała w swojej karierze teatralnej i estradowej. Pojawią się piosenki autorstwa najwybitniejszych poetów i kompozytorów, takich jak: A. Osiecka, J. Wołek, J. Kofta, K.C.Buszman, M. Grechuta, A. Poniedzielski, J.Kaczmarski, A. Nowak, W. Korcz, J. Satanowski, W. Wysocki, St. Soyka, J. Strobel, S. Krajewski, K. Staszewski, M. Lubomski, S. Wolski, M. Partyka, M. Szawińska, Z. Łapiński, H.F. Tabęcki, P. Stankiewicz. Do kilku utworów muzykę skomponowała sama. Towarzyszyć Jej będzie 7-osobowy zespół muzyków Kameleon Septet oraz zaproszeni instrumentaliści.

Utwory mają różnorodny charakter, trafiają do szerokiej publiczności. Każdy występ dla Niej to spektakl. Stara się docierać do słuchaczy nie tylko głosem, ale także oprawą muzyczną. Najważniejszy wg Niej jest przekaz, który daje prawdę, którą chce opowiedzieć.

Muzycy biorący udział w nagraniu:

Paweł Stankiewicz - gitara akustyczna i elektryczna, aranżacje
Hadrian Filip Tabęcki -fortepian
Mariusz Jeka - klarnet
Bartłomiej Krauz - akordeon, klawisze
Radosław Kiszewski - trąbka
Piotr Maślanka - perkusja
Marta Maślanka- cymbały
Mariusz Obijalski- harmonijka ustna
Grzech Piotrowski- saksofony
Maciej Szczyciński - kontrabas, gitara basowa

Serdecznie zapraszamy!!

Joannie Lewandowskiej powiedzieli:

  • Duża, bardzo duża moc. Potęga brzmienia, ciarki po plecach, skalp zrywany przemocą z głowy. Życzymy wszystkim aktorkom śpiewającym tyle żaru. -Robert Kasprzycki
  • Jest kilka powodów, dla których piszę piosenki. Jednym z nich jest Joanna Lewandowska- Jerzy Satanowski
  • Loranc, Groniec, Lewandowska i może jedno czy dwa nazwiska więcej, wyznaczają jakość polskiej sztuki estradowej. - Jan Poprawa
  • Dotknął Panią Bóg -Wojciech Pszoniak
  • Dałem się ponieść „KONIOM" wyśpiewanym przez Joannę Lewandowską. Czego i Państwu życzę -Marek Koterski

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni