kup bilety online

Spektakl

Sylviane Dupuis

DRUGI UPADEK ALBO GODOT, AKT III - spektakl gościnny PWST w Krakowie

Reżyseria: Jacek Jabrzyk (IV r. WRD)
Tłumaczenie: Tomasz Chomiszczak
Scenografia: Barbara Hanicka
Muzyka: Artur Kiklica
Dramaturg: Jakub Roszkowski (IV r. WRD)
Opieka pedagogiczna: Barbara Hanicka
Występują: Vladimir - Jerzy Trela
Estragon - Jerzy Stuhr
Pozzo - Edward Dobrzański
Chłopiec - Krzysztof Piątkowski (IV r. WA)
Prouhèze - Agnieszka Schimscheiner

Od czterdziestu lat Vladimir i Estragon czekają na Godota. Między samotnym drzewem a przydrożnym kamieniem realizuje się metafora ludzkiego losu. Nic się nie wydarza. Nic, co mogłoby uczynić ten los bardziej znośnym. To samo miejsce. Te same postaci pojawiające się na drodze. I choć akcja obejmuje zaledwie dwa dni, rozrastają się one do rozmiarów ludzkiego życia, może nawet całej historii ludzkości.

Vladimir i Estragon ciągle czekają na Godota. Na skraju załamania nerwowego. Zniecierpliwieni. Trwają. I w końcu przychodzi dzień, kiedy wszystko się zmienia. Kiedy trzeba zawalczyć o swoją godność. Choćby to miało podważyć sens minionych czterdziestu lat. Trzeba przemówić własnym głosem.

„Szwajcarska pisarka, uznając tekst irlandzkiego dramatopisarza za rodzaj , znalazła rozwiązanie inteligentne, a zarazem absolutnie teatralne. .(…) Ile wart jest jednak bunt postaci, skoro nadal pozostają zaledwie wymysłem swego twórcy?”

W głównych rolach występują Jerzy Stuhr i Jerzy Trela, którzy dokładnie czterdzieści lat temu po raz pierwszy spotkali się na scenie. Metafora świata – teatru zawarta w utworze zyska jeszcze jeden wymiar. Los postaci scenicznych zderzy się z losem dwóch wybitnych aktorów.

Spektakl, w którym biorą udział rektorzy PWST – Jerzy Trela i Jerzy Stuhr oraz wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego – Edward Dobrzański, został przygotowany przez studentów Wydziału Reżyserii Dramatu Jacka Jabrzyka i Jakuba Roszkowskiego, z okazji jubileuszu 60-lecia działalności krakowskiej szkoły teatralnej.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni