kup bilety online

Spektakl

Peter Quilter

NA KOŃCU TĘCZY - JUDY GARLAND - spektakl gościnny Teatru Rozrywki w Chorzowie

Przekład: Elżbieta Woźniak
Polskie teksty piosenek: Andrzej Ozga, Antoni Marianowicz
Reżyseria: Dariusz Miłkowski
Scenografia: Anita Bojarska
Kierownictwo muzyczne: Ewa Zug
ruch sceniczny: Jolanta Gabor-Chavez
Aranżacje: Andrzej Marko
Obsada: 
MARIA MEYER, Jarosław Czarnecki i Tadeusz Zięba

Data premiery: 30 listopada 2008

Pięć razy wychodziła za mąż, uwielbiała żółte róże, a w rankingu „Największe Amerykańskie Legendy Ekranu”, zorganizowanym przez Amerykański Instytut Filmowy, znalazła się na 8 pozycji.
Judy Garland. Jedna z najbardziej charyzmatycznych, ale i tragicznych postaci świata filmu. 
Od dziecka faszerowana lekami — wzmacniającymi, uspokajającymi i znów pobudzającymi — zmarła w wieku 47 lat, wskutek ich przedawkowania.
Światową sławę zdobyła rolą Dorotki w filmie „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, z którego pochodzi jej największy przebój: „Somewhere Over the Rainbow”. To tylko jeden z czterdziestu jej filmów. W latach 50. Judy Garland zaczęła jeździć w trasy koncertowe. Odniosła niesamowity sukces w Londynie. Nagrany w 1961 roku w Nowym Jorku album „Judy Garland at Carnegie Hall” został uhonorowany pięcioma nagrodami Grammy. W listopadzie 1964 r. wystąpiła wraz z córką Lizą Minnelli w London Palladium. Była piękna, utalentowana i bardzo nieszczęśliwa. Przeżywała co chwila załamania nerwowe, piła i trzeźwiała, „leczyła” się narkotykami, niezmiennie pragnąc miłości i raz po raz tę miłość niszcząc.

Historia, o której opowiada Peter Quilter, dzieje się na pół roku przed śmiercią Judy Garland, w Boże Narodzenie 1968 roku. W apartamencie Hotelu Ritz w Londynie aktorce towarzyszą: Mickey Deans (postać autentyczna, przyszły i ostatni mąż Judy) oraz angielski pianista i manager Anthony. Dramatyczne wydarzenia przeplatane są pięknymi piosenkami z repertuaru Judy Garland.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni