kup bilety online

Spektakl

Karolina Kolendowicz

O'MALLEY'S BAR

Reżyseria: Karolina Kolendowicz
Scenografia: Marta Zając
Wizualizacje: Maciej Buchwald
Aktorzy: Natalia Sikora, Jacek Beler, Marcin Januszkiewicz
Muzycy: Wojtek Sobura, Wojtek Pulcyn, Piotr Proniuk

Spektakl muzyczny na podstawie tekstów piosenek:

N. Cavea, T. Waitsa, R. Topora

O’Malley’s Bar to historia trojga ludzi, którzy przypadkowo spotykają się nad ranem w tandetnej dyskotece. Są to ludzie pogrążeni w marazmie, uśpieni, ze znieczulonym sumieniem, którzy marzą tylko o tym, by nadać swemu życiu kształt i sens, ale ich próby spełzają na niczym. Ich życie toczy się utartym, od dawna ustalonym, torem. Jest jednak coś co ich wyróżnia – każdego z nich fascynuje i podnieca zbrodnia. To jedyne co wyrywa ich z codzienności i jedyne co pobudza do życia.

Cave, Waits i Topor operują językiem równie poetyckim, co wyuzdanym, szokującym i oburzającym. Jednocześnie tkwi w nim magia – magia nocy, w której bohaterowie zdają się być królami. W tandetnych , zadymionych nocnych klubach odsłaniają swoją ciemną, ukrytą naturę.

Spektakl otrzymał nagrodę Nurtu OFF na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

Karolina Kolendowicz – studentka III roku wydz. reżyserii dramatu A.T.  w Warszawie.

Natalia Sikora – studentka IV roku wydz. Aktorskiego A.T. Laureatka 26. Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Nowa Fala” we Wrocławiu (nagroda Publiczności, nagroda dziennikarzy, nagroda im. Andrzeja Waligórskiego, nagroda główna), nagrody Publiczności na 17. Chanson Festival w Kolonii, XIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku, XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej ŁYKEND we Wrocławiu, IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?” w Elblągu, V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „O złote koło młyńskie” w Stargardzie Szczecińskim, I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Czesława Niemena NON-STOP w Słupsku, XI Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, XIV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2007 w Radomiu, II Międzynarodowego Festiwalu SINGING MASK w Petersburgu. Jest laureatką między innymi Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego , Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Festiwalu im. Anny Jantar we Wrześni, Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze oraz konkursów poetyckich w Aleksandrowie Kujawskim, Legnicy. W styczniu 2006 debiutowała w spektaklu teatru telewizji "Umarli ze Spoon River”.

Jacek Beler – tegoroczny absolwent wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Rola Krzysztofa w filmie „Tylko nie teraz” w reż. Valerij Pendrakowskij, scen. Jurij Rogozin. Główna rola Jimmy’ego w dyplomie „Miłość i gniew” J. Osborne’a w reż. Mariusza Benoit.

Marcin Januszkiewicz – student IV r. wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni