kup bilety online

Spektakl

Magda Umer

MAGDA UMER „NOCE I SNY”

Zespół muzyczny:
Wojciech Borkowski – fortepian - producent muzyczny
Bogdan Hołownia – fortepian
Wojciech Majewski – fortepian
Anna Sikorzak -Olek – harfa
Adam Cegielski – kontrabas
Piotr Maślanka – perkusja
Bartłomiej Krauz – akordeon
Kwartet smyczkowy:
Marek Wroński – I skrzypce
Marek Dumicz – II skrzypce
Dariusz Kisieliński – altówka
Alfred Wiltos - wiolonczela

Koncert  jest warszawską  premiera recitalu Magdy Umer, promującego jej nową płytę „Noce i sny”. Płyta zostanie wydana w listopadzie  br.  przez Agencję  Artystyczną MTJ.

Tak  na temat tego artystycznego projektu mówi Magda Umer„Kiedy zaproponowano mi nagranie  płyty – przede wszystkim byłam zdumiona. Ale kiedy powiedziano, że mogę zaśpiewać co tylko chcę, pomyślałam, że mam szansę spełnić moje marzenie i wykonać piosenki szczególnie  bliskie mojemu sercu i ważne na tym „listopadowym” etapie życia. Będą  to utwory smutne ale piękne. O jesieni życia. O miłości i samotności. O potrzebie ocalenia wspomnień. O przemijaniu, przeciwko któremu daremnie jesteśmy.                         O poszukiwaniu Boga. Kiedyś Andrzej Poniedzielski tak pięknie powiedział, że życie to jest czas na przyzwyczajenie się do myśli, że się nie będzie żyło.  Trochę o tym będzie ta płyta. Ale będzie także wielkim podziękowaniem za Nie. O wielkiej miłości do życia. Zachwytem nad cudownymi chwilami. Chciałabym, żeby pomagała ludziom, którym jest za smutno.

Gdybym musiała powiedzieć o tej płycie jedno zdanie, to powiedziałabym, że jest tolistopadowa opowieść o listopadowym życiu listopadowej kobiety. A gdyby ktoś zapytał do czego jest mi ona potrzebna? - odpowiedziałabym – do szczęścia i do nieszczęścia. A największym moim marzeniem  jest,  aby do szczęścia i do nieszczęścia była potrzebna  również  moim słuchaczom.”

Co o stronie muzycznej mówi Wojciech Borkowski – producent muzyczny?

Na początku było słowo. Magda słowo przekazuje w sposób absolutnie wyjątkowy. Magda nie lubi stopy (to ten największy bęben) oraz werbla granego pałką. Od tych dwóch elementów zacząłem , myśląc o obrazie dźwiękowym płyty. Trzeba bardzo uważać aranżując piosenki Magdy. Kiedyś Magda zapytała: Wojtuś, co tu tak wali jak ja śpiewam ważne słowo? To był dzwoneczek. Przesunąłem go o jedną ćwierćnutę. Dobrze, że go zlikwidowałeś – powiedziała. Dalej to już sprawa prosta, czyli wymyślenie charakterystycznego brzmienia i to ten trzeci element. Akompaniament stanowi zespół w składzie: fortepian, instrumenty perkusyjne, kontrabas, harfa, akordeon i kwartet smyczkowy. Pięć piosenek jest z samym fortepianem. Nie korzystamy prawie w ogóle z elektronicznych zdobyczy naszych czasów, bo przecież najważniejsze jest słowo.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni