kup bilety online

Spektakl

Giuseppe Verdi

KONCERT NOWOROCZNY - TRAVIATA


WYKONANIE KONCERTOWE

Serdecznie zapraszamy na kolejny już Koncert Noworoczny w Teatrze Polonia. Rok 2013 przywitamy wyjątkową wersją Traviaty Giuseppe Verdiego w znakomitym wykonaniu: 

Soliści:
Joanna Woś – sopran
Adam Zdunikowski – tenor
Adam Szerszeń – baryton

Sławomir Pietras – prowadzenie wieczoru

oraz

Orkiestra Kameralna l'Autunno
Adam Banaszak - dyrygent

"Podczas wieczoru noworocznego chciałoby się aby wszystko było niezwykłe. Stroniąc od poświątecznego, na nowo zastawionego stołu, po zapadnięciu zmroku, wybieramy się na koncert lub przestawienie teatralne. Są tacy, którzy wierzą, że doznania noworoczne będą nam towarzyszyć aż do przyszłego Sylwestra. Jeśli będą to przeżycia na widowni teatru Krystyny Jandy, to pomyślność nadchodzącego roku wydaje się gwarantowana.

Lecz dlaczego zostaliśmy zaproszeni na koncertowe wykonanie nieśmiertelnej Traviaty Giuseppe Verdiego? Ano dlatego, aby u progu Nowego Roku w Teatrze Polonia przeżyć coś niezwykłego. W nadchodzących tygodniach i miesiącach wrócimy na spektakle komediowe, dramaty, polską i światową klasykę, utwory współczesne i sceniczne adaptacje wybitnych dzieł literackich.

Natomiast dziś usiądźmy wygodnie w fotelach, aby zanurzyć się w pięknie obszernych fragmentów operowej wersji Damy kameliowej, tych mistrzowskich arii, kunsztownych duetów, tercetów, i intermediów orkiestrowych. Niech to będzie nasza Noworoczna niezwykłość.

Ale powie ktoś: Przecież Traviata tak smutno się kończy!  W operze – tak, ale nie u nas. Po szeregu scen dramatycznych, lirycznych i refleksyjnych, wzniesiemy słynny toast - „Libiamo” … - wystarczy dla  okazji tak uroczystej przenieść go z początku dzieła na sam finał koncertu. Co się nie robi, aby doznania noworoczne były gwarancja pomyślności nadchodzącego roku.

A więc – Libiamo! Pijmy za zdrowie miłości!"

Sławomir Pietras 

Orkiestra Kameralna l’Autunno
Zespół powstał w 2006 roku, prowadzony jest przez Adama Banaszaka. Szeroki repertuar Orkiestry obejmuje utwory od baroku po kompozycje najnowsze. Orkiestra zdobyła Główną Nagrodę w konkursie Nowe Sytuacje w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta za spektakl Wędrująca orkiestra - Haydn: części całości oraz Główną Nagrodę w konkursie Telewizji Polskiej Dolina KreatywnaL’Autunno jest gospodarzem Festiwalu Polskie Camino de SantiagoObraz działalności zespołu dopełnia współpraca m.in. z Electric Light Orchestra, Serjem Tankianem, zespołem Smokie, grupą Archive oraz wokalistami: Kubą Badachem, Mietkiem Szcześniakiem, Kasią Wilk, Hanią Stach. L’Autunno wykonuje także muzykę filmową Jana A. P. Kaczmarka (w 2011 i w 2012 jako orkiestra festiwalowa Transatlantyk Festiwal - koncertując z Leszkiem Możdżerem, Jackiem Kortusem, Marcinem Wyrostkiem, Motion Trio, Markiem Ishamem - koncerty transmitowane przez TVP Kultura i Drugi Program Telewizji Polskiej), współpracuje również z folkowym Kwartetem Jorgi (koncert m.in. na tegorocznym Festiwalu Woodstock). Zespół występował także  z Jose Carrerasem, Andrea Bocellim i Montserrat Caballe. Świat muzyki operowej uzupełniła także współpraca z Katarzyną Hołysz (Księżycowy Pierrot Arnolda Schoenberga) i Barbarą Gutaj. Zaś w ramach Polskiej Prezydencji w UE Orkiestra dała galowe koncerty w Brukseli i Berlinie (transmitowany przez Rundfunk Berlin-Brandenburg). Do ostatnich sukcesów zespołu zaliczyć należy wystawienie Historii Żołnierza Igora Strawińskiego na deskach poznańskiego Teatru Polskiego (reż.: P. Szkotak, kier.muz.: A. Banaszak).

Adam Banaszak
Założyciel, pomysłodawca, kierownik artystyczny i dyrygent Orkiestry Kameralnej l’Autunno.
W 2011 uzyskał Stypendium Artystyczne Miasta Poznania. W kwietniu 2011 zadebiutował jako dyrygent operowy prowadząc wykonania oper
Madama Butterfly G. Pucciniego, Don Giovanni W.A. Mozarta i La Traviata G. Verdiego. W 2012 w Poznaniu i Bydgoszczy prowadził spektakle
Czarodziejskiego fletu W.A.Mozarta. Więcej na stronie www.adambanaszak.pl

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni