kup bilety online

Spektakl

Leslie Ayvazian

SKOK Z WYSOKOŚCI

Przekład: Joanna Tyrowicz
Opracowanie i reżyseria: Krystyna Janda
Scenografia: Maciej Maria Putowski
Muzyka: Muzyka grecka na żywo - zespół Baxtori/Olimpos
Producent wykonawczy: Marta Bartkowska
Asystentki bohaterki: Elżbieta Czerwińska i Marta Bartkowska
Obsada: 
Krystyna Janda

Data premiery: 14 lipca 2006

Czas trwania spektaklu: 60 minut, bez przerwy

"Skok z wyoskości" to rodzaj zabawy teatralnej, która w założeniu włącza widownię w opowieść i zaprasza widzów do grania.
Napisałam ten tekst, ponieważ zależało mi na eksperymencie nawiązywania różnego rodzaju relacji z publicznością. Szukałam metody na to, by mogli wskoczyć do sztuki. W ten też sposób działa przenośnia „Skoku z wysokości”. Doświadczenie każdej z osób, która odważyła się i przyjęła propozycję wzięcia czynnego udziału w tym dramatycznym eksperymencie jest sama w sobie celem tego przedstawienia - mówi Leslie Ayvazian.

Bohaterka – osoba w średnim wieku, opowiada historię swojego życia, którego stałymi bohaterami są mąż , syn, teściowa, gruby pan z basenu, znajomi, a nawet przygodni sprzedawcy czy hydraulik. Kobieta spędza wraz rodziną wakacje w Grecji i, starając się przekonać samą siebie do skoku z trampoliny do basenu (cierpi na lęk wysokości), opowiada o wszystkich swoich życiowych porażkach. W kolejnych anegdotach w zabawny sposób udowadnia, że przynosi pecha wszystkim, którzy się kiedykolwiek z nią spotkali.


Większość naszych rodzinnych wakacji spędziliśmy w różnych miejscach bijących rekordy anomalii pogodowych albo w epicentrach „klęsk i katastrof . Bo ja przynoszę pecha! (…) Nasza pierwsza wspólna katastrofa, bo przedtem miałam jeszcze wiele indywidualnych, przydarzyła się już podczas podróży poślubnej, w Kuai na Hawajach. To nie była podróż poślubna. To był koszmar! To był huragan, który dął, podczas, kiedy mój świeżo upieczony mąż pływał kajakiem po drugiej stronie raf… 

Uwaga! KAŻDEGO WIECZORA 27 WIDZÓW ZAPRASZANYCH JEST DO CZYNNEGO UDZIAŁU W ZABAWIE. 
Przed spektaklem publiczności rozdawane są role - tablice z tekstami, które trzeba przeczytać w odpowiednim momencie, dialogując z aktorką-bohaterką.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni