kup bilety online

Spektakl

Judith Depaule

CIAŁO KOBIETY - MŁOT

Tekst, Reżyseria, Scenografia: Judith Depaule
Tytuł: Ciało kobiety, młot (Corps de femme, le marteau)
Tłumaczenie: Maryna Ochab, Bogusława Schubert
Zdjęcia do filmu: Mateusz Wajda
Asystent reżysera: Pia Partum
Muzyka: Laurent Dailleau
Producent wykonawczy: Magdalena Kłosińska
Obsada: 
Bogusława Schubert

Rzut młotem dla kobiet został dopuszczony po raz pierwszy dopiero na Olimpiadzie w Sydney w 2000 r. To tam Kamila zdobyła tytuł Mistrzyni mając zaledwie 17 lat! Kamila uprawiała sport odkąd skończyła 11 lat, zaczęła od podnoszenia ciężarów, dziedzinie mocno związanej z rzucaniem młotem.

18 lutego Kamila Skolimowska zmarła nagle na treningu podczas zgrupowania lekkoatletycznego w Portugalii. Miała 26 lat.

Judith Depaule 
reżyserka, aktorka, tłumaczka z rosyjskiego. Pisze doktorat na temat « teatru w obozach stalinowskich ». Współpracowała z różnymi grupami (Sentimental Bourreau, Aglaée Solex, Les Alternateurs Volants) - łączącymi teatr z muzyką i video i wprowadzającymi na scenę teksty współczesne i nieteatralne. W 2000 r. założyła grupę Mabel Octobre, która tworzy teatr bazujący na technologiach cyfrowych i dokumentalnych: Desesperanto (spektakl interaktywny i multimedialny), Matériaux Goulag (czytalnie, koncert), Ce que j'ai vu et appris au Goulag (ćwiczenie pamięci), La folie de Janus de Sylvie Dyclo-Pomos (pamięci poległym na Beach de Brazzaville),Qui a tué Ibrahim Akef ? (marzenie tańca orientalnego), Vous en revez (Youri l'a fait) (kronika epicka pierwszego człowieka w kosmosie).
Judith Depaule jest również animatorem spektakli-warsztatów dla ludzi przebywających w ośrodkach zdrowia (Hamlet, Arturo Ui) oraz licznych warsztatów z dziećmi. Laureatka Villa Médicis bez barier. Jej trupa - mieszcząca się w Paryżu - otrzymuje wsparcie de la Région Ile-de-France i Departamentu Kultury Ile-de-France.

Premiera pl. 11 października 2008 r.
Premiera fr. 18 października 2008 r.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni