kup bilety online

Spektakl

spektakl muzyczny

FLAMENCO NAMIĘTNIE


Czas trwania: 60 minut, bez przerwy
Data premiery: 12 lipca 2010

Anna Iberszer – taniec flamenco
Magda Navarrete – śpiew
Andrzej Lewocki – gitara
Marek Fedor – instrumenty perkusyjne

SPEKTAKL GRANY W LIPCU NA PLACU KONSTYTUCJI ORAZ W SIERPNIU NA SCENIE OCH-GRÓJECKA 65 

Przedstawienie opowiadające w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Zespół „Corazón Flamenco” istnieje od 2006 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich i latynoskich brzmień.

Od czterech lat „Corazón Flamenco” zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce, występując w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych.

Zespół na stałe współpracuje z warszawskimi teatrami – Teatrem Tańca NTF, oraz Teatrem Kamienica w Warszawie.

Anna Iberszer – aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej oraz Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Syrena, Starym Teatrze w Krakowie, na stałe współpracuje z Teatrem Polonia, grając u boku Krystyny Jandy. Jest także choreografką oraz instruktorką tańca flamenco i tanga argentyńskiego. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła u źródeł – w Sevilli i Buenos Aires, gdzie regularnie gości. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, na scenie jest od ponad 12 lat. Zatańczyła u boku sław muzyki flamenco i tanga Argentyńskiego. Pracuje przy produkcjach międzynarodowych, koncertując w Europie, USA i Argentynie.

Magda Navarrete – jedyna śpiewaczka flamenco w Polsce. Liderka zespołu Noche de boleros, który łączy muzykę latynoską z flamenco i elektroniką. Jej płyta „Chilli”, wydana nakładem Warner Music, zaistniała nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim, gdzie Magda regularnie koncertuje. W Polsce przez 7 lat była solistką zespołu Los Payos. Śpiewa od 9 roku życia. Tańczy i śpiewa Flamenco od 11 lat. Mieszkając w Madrycie i Sevilli szkoliła swoje umiejętności m.in. u Montse Cortez, która jest nadworną śpiewaczką w projektach Paco de Lucia. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach dotyczących muzyki flamenco: Arte Flamenco, Indialucia, Carmen Concierto, oraz międzynarodowym projekcie w USA – hinduskiego tablisty Samira Chaterjee. Właśnie rozpoczęła pracę nad wspólnym albumem ze Staszkiem Sojką.

Andrzej  Lewocki jest jedynym polskim muzykiem, który gra na gitarze i cajonie jak rodowity Cygan z Andaluzji. Nabierał doświadczenia  współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Ostatnio został zaproszony na festiwal gitarowy do Murcii im. Nino Ricardo, którego został laureatem, zajmując II miejsce. Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską oraz Teatrem Kamienica. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także jako muzyk studyjny.

Spektakle plenerowe w 2019 roku dofinansowano ze środków:

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

Dotychczas zagrany 25 razy.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni