kup bilety online

Spektakl

Vedrana Rudan

UCHO, GARDŁO, NÓŻ

Przekład: Grzegorz Brzozowicz
Adaptacja i reżyseria: Krystyna Janda
Scenografia: Magdalena Maciejewska
Obsada: 
Krystyna Janda

Czas trwania: 90 minut, bez przerwy
Data premiery: 12 listopada 2005

Monodram Krystyny Jandy. Artystka gra i reżyseruje sama. Jest również autorką adaptacji teatralnej książki Vedrany Rudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl.

Tonka Babić, bohaterka kontrowersyjnego „Ucho, gardło, nóż”, to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i – pochłaniając kolejne tabliczki czekolady – opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim czytelnikiem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

UWAGA! SPEKTAKL TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że spektakl, który odbędzie się 14 grudnia 2018 r. w Teatrze Polonia będzie rejestrowany w formie audiowizualnej. Nagranie obejmie wykonanie artystyczne utworu (scenę), jak również wizerunek widzów na widowni. Dokonana rejestracja zostanie wykorzystana przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury oraz Artpark Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (nr KRS: 0000723152) do celów transmisji oraz retransmisji zarejestrowanych spektakli na stronie internetowej themuba.com. Przez zakup biletu dobrowolnie wyrażają Państwo zgodę na korzystanie i rozpowszechnianie wizerunku oraz na przetwarzanie wizerunku, jako danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia UE w sprawie ochrony danych osobowych 2016/679 („RODO”) przez współadministratorów tj. Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury oraz Artpark dla w/w celów.
Więcej informacji nt. utrwalania i rozpowszechniania Państwa wizerunku, przetwarzania danych osobowych przez w/w podmioty, praw przysługujących Państwu na gruncie RODO oraz zakresu obowiązków i odpowiedzialności współadministratorów otrzymają Państwo z chwilą zakupu biletu.

Dotychczas zagrany 236 razy.

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni