Aktualności

kup bilety online

SŁONECZNA LINIA w programie towarzyszącym festiwalu „Sputnik nad Polską”

Rok 2021 upływa pod znakiem kosmicznych rocznic – 60 lat temu, 12 kwietnia 1961 roku, Jurij Gagarin wystartował w kosmos na statku Wostok 1 z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Był to pierwszy lot człowieka w przestrzeni kosmicznej i trwał dokładnie 108 minut. W tym roku Organizatorzy Festiwalu Filmów Rosyjskich świętują okrągłą edycję. Przygotowano wyjątkowy repertuar i ciekawe tematyczne wydarzenia towarzyszące.

Aż 16 filmów weźmie udział w Konkursie Filmów Fabularnych tegorocznej edycji Sputnika nad Polską. W Konkursie Filmów Dokumentalnych o główną nagrodę zawalczy 10 filmów. Oprócz filmów konkursowych można obejrzeć inne rosyjskie filmy zebrane w tematycznych sekcjach. W kawiarni Skład Butelek, która jest oficjalnym miejscem festiwalowym, zaplanowano koncerty i liczne warsztaty, także dla najmłodszych.

Miło nam także poinformować, że w programie towarzyszącym festiwalu znalazły się pokazy spektaklu SŁONECZNA LINIA Iwana Wyrypajewa z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem. Spektakl na naszym afiszu 27-29 listopada.

Dziesięciodniowa przygoda z rosyjską kinematografią w Warszawie potrwa w kinie Luna i Iluzjon od 18 do 28 listopada, a od 1 do 9 grudnia wybrane filmy zaprezentowane zostaną online.

Pełny program dostępny jest na stronie www.sputnikfestiwal.pl. Wszystkie informacje znaleźć można również na festiwalowej stronie na FB i IG.


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

logo-male pat-1 new winieta spis 2rgb gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401 gazeta logo cmyk2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X