Aktualności

kup bilety online

Za nami zamknięty pokaz premierowy CWANIAR w reż. Agnieszki Glińskiej

W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca, odbył się zamkięty pokaz premierowy spektaklu CWANIARY Sylwii Chutnik w reż. Agnieszki Glińskiej. W obsadzie spektaklu: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik oraz Michał Meyer. O terminie galowej premiery powiadomimy wkrótce.

CWANIARY to opowieść o kobiecym gangu i losach tworzących go czterech kobiet z różnych środowisk. Brawurowa historia o sprawiedliwości i zemście, karze i winie. Adaptacja Marty Konarzewskiej i Agnieszki Glińskiej korzysta z postaci i elementów fabuły głośnej łotrzykowskiej powieści Sylwii Chutnik, ale jednocześnie wpisuje tę historię w pejzaż dzisiejszej Warszawy.

"Sylwia Chutnik napisała swoją powieść – łotrzykowską warszawską opowiastkę, podwórkową krwawą balladę – dziewięć lat temu i wyprzedziła czas. Stworzyła wywrotowe herstory – cztery kobiety, niczym komiksowe superbohaterki, wymierzają sprawiedliwość na ulicach Warszawy. Obrywają kolesie: za krzywe spojrzenie, lepkie ręce, za przemoc, za podłość, za zaśmiecanie miasta. Bronka, Halina, Celina i Stefa mają zasady i walczą w imię zasad. Walczą w imieniu wszystkich bitych i poniżanych kobiet, walczą z czyścicielami kamienic, ale przede wszystkim chcą pomścić swój dziewczyński los – tę porażającą wspólnotę kobiecego doświadczenia, grzecznych dziewczynek uczonych od małego wstydu i poczucia winy za krzywdy, które wyrządzili im inni" – pisze w swoim tekście do programu spektaklu reżyserka Agnieszka Glińska.

Zapraszamy na wciągającą, chuligańską, kobiecą opowiastkę o życiu i śmierci, dopełnioną balladami podwórkowymi w aranżacjach Jana Młynarskiego.

Bilety na popremierowe pokazy dostępne online oraz w kasach teatrów.

 

 


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2021 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01.png

PATRONI MEDIALNI

Classic logo3 gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401 gazeta logo cmyk2 uroda
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X