kup bilety online

Teatr

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury

Krystyna-Janda.jpg

Prezes Fundacji: Krystyna Janda
www.krystynajanda.pl
www.facebook.com/Krystyna-Janda

Rada Fundacji: Jerzy Karwowski, Janusz Jaworski, Ernest Jędrzejewski, Marcin Gędziorowski

FUNDACJA KRYSTYNY JANDY NA RZECZ KULTURY
www.fundacjakj.pl
ul. Marszałkowska 56
00-545 Warszawa

NIP 526-278-95-40
KRS 0000210799
REGON 015763841

Nr konta Fundacji
92 1020 1156 0000 7502 0052 3761

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Historia Fundacji

8.06.2004 r. – założenie Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury to Fundacja rodzinna. Założycielami i fundatorami są Krystyna Janda – aktorka, Edward Kłosiński – operator filmowy i Maria Seweryn – aktorka. W życiu prywatnym – rodzina. Głównym celem statutowym Fundacji jest wspieranie i upowszechnianie kultury, w szczególności poprzez prowadzenie teatrów. Kolejne to pomoc ludziom w dostępie do kultury i teatru, opieka nad osobami „wykluczonymi”, współpraca z domami dziecka, warszawskimi szpitalami, domami opieki, domami wychowawczymi, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, domami spokojnej starości itp., a także działalność charytatywna oraz promocja młodych artystów.

29.10.2005 r. – otwarcie Teatru Polonia

Teatr Polonia został stworzony w dawnym Kinie Polonia. Było to pierwsze kino otwarte w powojennej Warszawie. Tu wyświetlane były takie filmy jak „Skarb” i „ Zakazane piosenki”. W pierwszych latach XXI w. budynek kina stał nieużywany i praktycznie popadł w ruinę. Jesienią 2004 r. firma MAX-FILM wystawiła salę widowiskową kina (hole oraz wejście jest do dziś własnością miasta Warszawy) do sprzedaży w formie przetargu. 21.01.2005 r. Krystyna Janda i Edward Kłosiński kupili salę dawnego kina, a w listopadzie 2005 r. przekazali ją notarialnie w użytkowanie Fundacji. Zawarli także umowy najmu pozostałych przestrzeni: holu i wejścia, bez których sala nie mogłaby funkcjonować, i przystąpili do remontu.

W październiku 2005 r. zaczęła funkcjonować Mała Scena Teatru Polonia – „Fioletowe Pończochy”. Nazwa została zapożyczona od dziewiętnastowiecznego ruchu feministycznego działającego we Francji. Scena została nazwana tak w konsekwencji sformułowania założeń artystycznych nowego Teatru: miał on zajmować się głównie kobietami i tematami z nimi związanymi, miał zajmować się tekstami dla kobiet i o kobietach.

29.10.2005 r. odbyła się pierwsza premiera Teatru Polonia – „Stefcia Ćwiek w szponach życia” Dubrawki Ugrešić, a w miesiąc później (12 listopada 2005 r.), druga – „Ucho gardło, nóż” – monodram w wykonaniu Krystyny Jandy według książki Vedrany Rudan pod tym samym tytułem. W tym czasie na Dużej Scenie Teatru trwał remont.

3 grudnia 2006 r. premierą „Trzech sióstr” A. Czechowa zainaugurowana została działalność Dużej Sceny Teatru Polonia. Drugą premierą były „Szczęśliwe dni” Samuela Becketta (12 stycznia 2007 r.). Pierwsze lata działalności Teatru Polonia to ogromy sukces zarówno artystyczny, jak i frekwencyjny. Do końca 2007 r. Teatr dał 20 premier, z których niemal połowa do dziś pozostaje w repertuarze.

W 2007 r. powstała idea grania latem, w miesiące wakacyjne, dla ludzi, na ulicy, za darmo. I tak, 21 czerwca 2007 r. odbył się pierwszy spektakl na Placu Konstytucji: „Lament na Placu Konstytucji” Krzysztofa Bizio i był grany tego roku 37 razy. Podczas kolejnych lat powstawały nowe premiery przeznaczane dla tego teatru ulicznego, miejskiego i do dziś każdego roku latem w plenerze odbywają się spektakle. Ostatnio i na Placu Konstytucji, i na ulicy Grójeckiej 65 przed Och-Teatrem. Liczba przedstawień zależy od ilości pieniędzy, jakie uda się Fundacji zdobyć na ten cel, ale jest to od 40 do 70 spektakli, gromadzących około 10-15 tysięcy widzów każdego roku.

5 stycznia 2008 r. zmarł Edward Kłosiński, który do końca budował i wyposażał teatr, uczestniczył w pracach artystycznych, robiąc miedzy innymi światła do wielu przedstawień oraz współzarządzał Fundacją. Po Jego śmierci, w zarządzie Fundacji zasiada Krystyna Janda i Maria Seweryn. Zmieniła się też częściowo Rada Fundacji.

Sukces, rozrastający się repertuar oraz rosnąca liczba widzów, a także niewielka liczba miejsc na widowni (Teatr Polonia liczy 266 miejsc) sprawiły, że Fundacja w 2009 r. wynajęła od przedsiębiorstwa MAX-FILM budynek dawnego Kina Ochota i przystąpiła do remontu zaniedbanego kina.

16 stycznia 2010 r. nastąpiło otwarcie Och-Teatru z 447. miejscami na widowni. Scena zaczęła „życie” premierą „Wassy Żeleznowej” Gorkiego. Od tego momentu teatr zaczął grać regularnie, przejmując część repertuaru od Teatru Polonia oraz tworząc własny, kierunkując tę scenę także na scenę muzyczną.

Wiosną 2011 r. doszło do osłabienia kondycji finansowej Fundacji, spowodowanej zarówno problemami organizacyjnymi, jak i przyczynami zewnętrznymi. Zarząd Fundacji zarządził reorganizację działania obu teatrów – począwszy od zmiany koncepcji repertuarowej scen, po zmiany formalne i organizacyjne. Po 18 miesiącach kryzysu Fundacja stanęła na nowo na nogi. Sprofilowano wszystkie sceny. Teatr Polonia ze sceną Fioletowe Pończochy podejmuje w tej chwili tematy trudniejsze, Och-Teatr został przeznaczony do grania repertuaru lżejszego, choć te profile scen nie są sztywne.

Latem roku 2013 został przeprowadzony dalszy remont budynku Och-Teatru, a 21.09 premierą spektaklu „Pierwsza Dama” w reż. Grzegorza Warchoła zainaugurowana została nowa scena, Och-Cafe Teatr, mieszcząca się w kawiarni i obszernych holach teatru, z planami grania odmiennego od pozostałych scen repertuaru – poruszającego problemy aktualne, społeczne. Nowa scena zakłada także inne relacje z widzami, bardziej interaktywne.

Przez wszystkie lata Fundacja jest w kontakcie z instytucjami pomagającymi dzieciom, chorym, sierotom i osobom starszym, oba Teatry zapraszają ich regularnie na widownię. Od września 2012 r., we współpracy z Fundacją Atelier, zaczęły działać zajęcia plastyczne dla dzieci, odbywające się podczas spektakli, w czasie, kiedy rodzice dzieci oglądają przedstawienie. W obu teatrach odbywa się wiele wydarzeń okołoteatralnych, wiele koncertów i spotkań. W roku 2010 odbyły się także cykliczne warsztaty edukacyjne w Och-Teatrze, pod hasłem Och-Warsztaty: Teatr-Opera-Balet-Film, trwające nieprzerwanie we wszystkie niedziele od września do grudnia 2010 r. Wykłady i pokazy tematyczne gromadziły wielu ludzi: studentów, uczniów i entuzjastów. Och-Teatr stał się także znaczącą sceną muzyczną Warszawy. Odbywają się tam regularnie i koncerty, i nagrania muzyczne, a wielu artystów i zespołów uznało tę salę i przestrzeń za swoją ulubioną. W roku 2015 Fundacja zagrała, w siedzibie obu Teatrów, 806 spektakli, a obejrzało je około 200 000 widzów. Sprawnie działa impresariat Fundacji, w 2015 r. publiczność w Polsce miała okazję zobaczyć 135 spektakli z obu teatrów w swoich miastach. rzychody Fundacji zamykają się w sumie około 20 200 000 zł rocznie, oba teatry mają około 530 tys. miesięcznie kosztów stałych (w tym bardzo drogi wynajem Och-Teatru) i około 580 tys. kosztów artystycznych. Żeby się utrzymać i produkować nowe spektakle, Fundacja musi zarobić z biletów, sprzedając spektakle na wyjazdy i w inny sposób około 1 400 000 miesięcznie, co nie jest proste, ale cudem się udaje. Udział pomocy Państwa i innych firm w działalności Fundacji stanowi jedynie około 9% przychodów.

 

Kalendarium wydarzeń składających się na historię Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury:

Rok 2004

8 czerwca – założenie Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury

Rok 2005

29 października „Stefcia Ćwiek w szponach życia” Dubrawki Ugrešić, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy – otwarcie Teatru Polonia - inauguracja działalności Małej Sceny

12 listopada, „Ucho, gardło, nóż” Vedrany Rudan, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

15 grudnia, Shirley Valentine” Willy Russell, reż. Maciej Wojtyszko, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

Rok 2006

15 marca, „Darkroom” Rujany Jeger, reż. Przemysław Wojcieszek, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy, od 29 stycznia 2010 r. w Och-Teatrze

28 lutego, „Badania terenowe nad ukraińskim seksem” Oksany Zabuzhko, reż. Małgorzata Szumowska, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

29 kwietnia, „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy, reż. Krzysztof Kołbasiuk, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

26 maja, „Miss HIV” Macieja Kowalewskiego, reż. Maciej Kowalewski, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy, od 9 lutego 2010 r. w Och-Teatrze 

13 maja, „Marilyn i Papież” Dorothei Kuehl-Martini, reż. Marta Ogrodzińska, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

14 lipca, Skok z wysokości” Leslie Ayvazian, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

3 grudnia, Trzy siostry” Antoniego Czechowa, reż. Natasha Parry-Brook, Krystyna Janda, Krystyna Zachwatowicz - inauguracja działalności Dużej Sceny Teatru Polonia

Rok 2007

12 stycznia, Szczęśliwe dni” Samuela Becketa, reż. Piotr Cieplak, Teatr Polonia – Duża Scena

25 stycznia, Rajskie jabłka” Raszyda Tuguszewa, reż. Żanna Gierasimowa, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

27 kwietnia, Boska!” Petera Quiltera, reż. Andrzej Domalik, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

3 czerwca, Miłość Fedry” Sarah Kane, reż. Julia Pawłowska, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

27 czerwca, Lament na Placu Konstytucji” Krzysztofa Bizio, reż. Krystyna Janda, spektakl plenerowy (w repertuarze)

29 września, „Wątpliwość” Johna Patricka Shanleya, reż. Piotr Cieplak, Teatr Polonia – Duża Scena

30 listopada, „Kobiety w sytuacji krytycznej” Joanny Murray-Smith, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

Rok 2008

8 marca, „Miłość ci wszystko wybaczy” Przemysława Wojcieszka, reż. Przemysław Wojcieszek, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

12 kwietnia, „Dowód” Davida Auburna, reż. Andrzej Seweryn, Teatr Polonia – Duża Scena

28 czerwca, „Grube ryby” Michała Bałuckiego reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

14 lipca, „Starość jest piękna” Ester Vilar, reż. Łukasz Kos, spektakl plenerowy (w repertuarze)

15 listopada, „Bóg” Woody’ego Allena, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Duża Scena 

30 grudnia, „Dancing” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Inscenizacja i choreografia: Jarosław Staniek, Teatr Polonia – Duża Scena 

Rok 2009

16 stycznia, „Romulus Wielki” Friedricha Durrenmatta, reż. Krzysztof Zanussi, Teatr Polonia – Duża Scena 

1 marca, „Dżdżownice wychodzą na asfalt” Stanisława Tyma, reż. Stanisław Tym, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

27 czerwca, „Pani z Birmy” Richarda Schannona, reż. Anna Smolar, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

9 lipca, „Przygoda” Sandora Maraiego, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Duża Scena 

10 lipca, „Krzysztof M. Hipnoza” Krzysztofa Materny, reż. Krzysztof Materna, Teatr Polonia – Duża Scena 

20 lipca, „Hey Joe” Janga Jan Tomaszewski, opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko, spektakl plenerowy (w repertuarze)

26 września, „Bagdad Cafe” Percy’ego Adlona, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Duża Scena

Rok 2010

16 stycznia, „Wassa Żeleznowa” Maksyma Gorkiego, reż. Waldemar Raźniak – otwarcie Och-Teatru – inauguracja działalności Dużej Sceny

30 stycznia, „Kamienie w kieszeniach” – spektakl Teatru Montownia, Och-Teatr

1 lutego, „To nie jest kraj dla wielkich ludzi” – spektakl Teatru Montownia, Och-Teatr

2 lutego, „Szelmostwa Skapena” – spektakl Teatru Montownia, Och-Teatr

4 lutego, „Wojna na trzecim piętrze” – spektakl Teatru Montownia, Och-Teatr

15 lutego (premiera w 1998 r.), „Piosenki z teatru”, Och-Teatr (w repertuarze)

27 lutego, „Zielone Zoo” Jana Brzechwy, reż. Leszek Bzdyl, Och-Teatr

27 marca, „Kubuś Fatalista i jego pan” Denisa Diderota, reż. Krzysztof Stelmaszyk, Och-Teatr 

25 kwietnia, „Pan Jowialski” Aleksandra Fredry, reż. Anna Polony, Józef Opalski, Teatr Polonia (w repertuarze)

4 czerwca, „Biała bluzka” Agnieszki Osieckiej, reż. Magda Umer, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

28 czerwca, „Zaświaty czyli czy pies ma duszę” Jerzego Andrzeja Masłowskiego, reż. Maria Seweryn, Och-Teatr – Duża Scena 

12 lipca, „Flamenco namiętnie” Anny Iberszer, spektakl plenerowy (w repertuarze)

9 września, „Kantata na cztery skrzydła” Roberta Bruttera, reż. Grzegorz Warchoł, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

19 września, „Koza albo kim jest Sylwia?” Edwarda Albeego, reż. Kasia Adamik i Olga Chajdas, Och-Teatr – Duża Scena

22 października, „Jeszcze będzie przepięknie” Przemysława Wojcieszka, reż. Przemysław Wojcieszek, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

27 listopada, „Weekend z R.” Robina Hawdona, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr (w repertuarze)

30 grudnia, „Kobieta z widokiem na taras” Stanisława Tyma, reż. Stanisław Tym, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

Rok 2011

28 stycznia, „Dobry wieczór Państwu” Krzysztofa Materny, reż. Krzysztof Materna, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

1 kwietnia, „The Rocky Horror Show” Richarda O’Briena reż.Tomasz Dutkiewicz, Och-Teatr – Duża Scena

17 czerwca, „W małym dworku” Witkacego, reż. Anna Augustynowicz, Och-Teatr

14 października, „Jekyll/Hyde” reż. Jakub Porcari, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

28 października, „Aaa zatrudnimy Clowna” Matei Visniec, reż. Marcin Hycnar, Och-Teatr

15 kwietnia, „32 omdlenia” Antoniego Czechowa, reż. Andrzej Domalik, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

3 grudnia, „Kontrakt” Mike’a Bartletta, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

30 grudnia, „Czas nas uczy pogody” Krzysztofa Materny, reż Krzysztof Materna, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

Rok 2012

27 stycznia, „Moja droga B.” Krystyny Jandy, reż. Marek Koterski, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy

12 lutego, „Seks dla opornych” Michele Rial, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

18 marca, „Mayday” Raya Cooneya, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

30 marca, „Pod mocnym aniołem” Jerzego Pilcha, reż. Magda Umer, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

12 maja, „Pocztówki z Europy” Michael McKeever, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

25 maja, „Matka Polka terrorystka” Katarzyny Wasilewskiej, reż. Marcin Hycnar, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

15 czerwca, „Zbrodnia z premedytacją” Witolda Gombrowicza, reż. Izabella Cywińska, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

16 maja, „Związek otwarty” Franki Rame i Dario Fo, reż. Krystyna Janda i Maria Seweryn, spektakl plenerowy (w repertuarze)

8 lipca, „Trzeba zabić starszą panią” Grahama Linehana, reż. Cezary Żak, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

14 lipca, „Kopciuszek” Jana Brzechwy, reż. Maria Ciunelis, Teatr Polonia – Duża Scena 

20 września, „Wąsy” Macieja Kowalewskiego, reż. Maciej Kowalewski, Och-Teatr (w repertuarze)

12 października, „Danuta W.” Danuty Wałęsy, reż. Janusza Zaorskiego, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

20 grudnia, „Zmierzch długiego dnia” Eugene O’Neilla, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Duża Scena 

Rok 2013

14 lutego, „Zemsta” Aleksandra Fredry, reż. Waldemar Śmigasiewicz, Och-Teatr (w repertuarze)

5 kwietnia, „Baba Chanel” Nikołaja Kolady, reż. Izabella Cywińska, Teatr Polonia – Duża Scena 

28 czerwca, „Kalina” Małgorzaty Głuchowskiej i Justyny Lipko-Koniecznej, reż. Małgorzata Głuchowska, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

28 maja, „Mayday 2” Raya Cooneya, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

14 lipca, „Czerwony kapturek” Jana Brzechwy, reż. Adam Biernacki, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

30 sierpnia, „Konstelacje” Nicka Payne’a, reż Adam Sajnuk, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

21 września, „Pierwsza Dama” M. Kilburg Reedy, reż. Grzegorz Warchoł, Och-Cafe Teatr 

19 października, „Romanca” Jacka Chmielnika, reż. Wojciech Malajkat, Och-Cafe Teatr 

16 listopada, „Alicja ♥ Alicja” Amy Conroy, reż. Maria Seweryn, Och-Cafe Teatr (w repertuarze)

14 grudnia, „Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja” Raya Cooneya, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr (w repertuarze)

2 grudnia, Chodź ze mną do łóżka” Andrzeja M. Żaka, reż. Adam Sajnuk, Teatr Polonia (w repertuarze)

31 grudnia, „Depresja komika” Michała Walczaka, reż. Michał Walczak, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

Rok 2014

20 lutego, „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej, reż. Jerzy Stuhr, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

14 marca, „Klaps! 50 twarzy Greya” J. S. Blaira, I. M. MacIntyre'a, J. A. Millana, S. A. Morana, C. J. Muncha, A.M. Schefflera, I.P. Whalena, reż. J. Weisgerber, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

24 kwietnia, „Miłość blondynki” Miloša Formana, Jaroslava Papouška, Ivana Passera, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

22 maja, „Medea” Kate Mulvany i Anne-Louise Sarks, reż. Dorota Kędzierzawska, Teatr Polonia – Duża scena 

13 czerwca, „One Mąż Show” Szymona Majewskiego, opieka artystyczna Krystyna Janda i Maria Seweryn, Och-Cafe Teatr (w repertuarze)

5 lipca, „Uwaga… Publiczność!” Frédérica Sabrou, reż. Edward Wojtaszek, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

17 lipca, „Jaś i Małgosia” Jana Brzechwy, reż. Adam Biernacki, Premiera na Placu Konstytucji (w repertuarze)

20 września, „Stosunki prawne” Szymona Turkiewicza, współpraca: Magdalena Engelmajer, reż. Maria Seweryn, Och-Cafe Teatr (w repertuarze)

6 listopada, „Kolacja kanibali” Vahé Katcha, reż. Borys Lankosz, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

17 grudnia, „Upadłe anioły” Noëla Cowarda, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

Rok 2015

16 stycznia, „Szymon Majewski - Wieczór fOCHu”, Och-Cafe Teatr (w repertuarze)

5 marca, Prapremiera dreszczowca” Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields, reż. Grzegorz Warchoł, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

16 kwietnia, „Happy now?” Lucindy Coxon, reż. Adam Sajnuk, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

14 maja, Porozmawiajmy po niemiecku” Hanny Zach, reż. Łukasz Kos, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

28 maja, „Truciciel” Erica Chappella, reż. Cezary Żak, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

13 czerwca, Raj dla opornych” Michele Riml, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

3 września, Maria Callas. Master Class” Terrence’a McNally’ego, reż. Andrzej Domalik, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

5 listopada, „Na czworakach” Tadeusza Różewicza, reż. Jerzy Stuhr, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

10 grudnia, Mgnienie” Phila Portera, reż. Adam Sajnuk, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

Rok 2016

8 stycznia, „Udając ofiarę” Braci Presniakow, reż. Krystyna Janda, Och-Teatr (w repertuarze)

29 stycznia, Kto się boi Virginii Woolf?” Edwarda Albeego, reż. Jacek Poniedziałek, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

24 kwietnia, Nos” wg opowiadania Mikołaja Gogola, reż. Janusz Wiśniewski, Och-Teatr (w repertuarze)

28 kwietnia, Matki i synowie” T. McNally'ego, reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia (w repertuarze)

28 maja, Alicja po drugiej stronie lustra" L. Carrolla, reż. P. Jaszczak, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

16 czerwca, Kto nas odwiedzi” I. Sawina, reż. Cezary Tomaszewski, Och-Teatr (w repertuarze)

30 lipca, Chamlet-monolog parodysty” Sz. Majewskiego, Ł. Sychowicza, M. Sońty, Och-Cafe Teatr (w repertuarze)

23 września, Zabawa” M. Modzelewskiego, reż. Iza Kuna, Teatr Polonia – Scena Fioletowe Pończochy (w repertuarze)

14 października, Słoneczna linia” I. Wyrypajewa, reż. I. Wyrypajew, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

18 listopada, Chłopcy” St. Grochowiaka, reż. M. Gronowski, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

20 grudnia, Lekcje stepowania” R. Harrisa, reż. K. Janda, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

Rok 2017

3 lutego, Spowiedź chuligana. Jesienin” S. Jesienina, reż. K. Jasiński, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

22 czerwca, Piękny nieczuły” J. Cocteau, reż. E. Wojtaszek, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

27 czerwca, Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę” J. Haška, reż. A. Domalik, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

9 września, Pomoc domowa” M. Camolettiego, reż. K. Janda, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

10 listopada, Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)” A. Longa, D. Singera, J. Winfielda, reż. J. Weisgerber, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

Rok 2018

25 stycznia, Żeby nie było śladów” C. Łazarewicza, reż. P. Ratajczak, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

16 lutego, Casa Valentina” H. Fiersteina, reż. M. Kowalewski, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

9 marca, „Zapiski z wygnania S. Baral, reż. M. Umer, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

27 kwietnia, "Bal manekinów" B. Jasieńskiego, reż. J. Stuhr, Och-Teatr – Duża Scena (w repertuarze)

8 czerwca, „Winny autorski spektakl St. Brejdyganta, Teatr Polonia – Mała Scena (w repertuarze)

6 września, "Mój pierwszy raz" K. Davenport, reż. K. Janda, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

25 października, "Krzesła" E. Ionesco, reż. P. Cieplak, Teatr Polonia – Duża Scena (w repertuarze)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których utrwalona została historia Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Pracownicy Fundacji

Prezes Fundacji:
Krystyna Janda

Członek Zarządu Fundacji:
Maria Seweryn 

Rada Fundacji:
Janusz Jaworski, Ernest Jędrzejewski, Jerzy Karwowski, Magdalena Kłosińska

Dyrektor Teatru Polonia i Och-Teatru:
Katarzyna Błachiewicz

Kontroler finansowy:
Aleksander Szafrański

Organizacja pracy teatrów:
Barbara Bogucka, Joanna Różańska

Komunikacja i PR:
Yga Kostrzewa, Natalia Chodań

Impresariat:
Iwona Gradkowska

Biuro Obsługi Widza:
Natalia Chodań

Kasa biletowa:
Piotr Bajcar, Mirosław Gajkowski, Michał Kołodziej, Tomasz Płacheta

Kierownicy techniczni:
Małgorzata Domańska (scenografia i kostiumy)
Adam Czaplicki (światło i dźwięk)

Oświetlenie, Akustyka i Multimedia:
Tatiana Czabańska, Agnieszka Szczepanowska, Michał Cacko, Adam Czaplicki, Paweł Danielski, Rafał Piotrowski, Paweł Szymczyk, Waldemar Zatorski, Paweł Nowicki

Obsługa sceny:
Piotr Bajcar, Jan Cudak, Hubert Kwaśny, Tomasz Przestępny, Rafał Rossa, Tomasz Rusek, Piotr Zwolak

Kierownik obsługi widowni:
Anita Laskowska

Fryzjerzy/Charakteryzatorzy:
Anna Czerwińska, Katarzyna Marciniak, Agnieszka Rębecka, Hubert Grabowski

Garderobiane:
Wiesława Kamińska, Ewa Klimaszewska, Maria Pińkowska, Władysława Trejnis

Inspicjenci:
Magdalena Kłosińska, Alicja Przerazińska, Ewa Ratkowska, Marta Więcławska, Rafał Rossa

Wirtualny spacer po teatrze

Wirtualna wycieczka sprawia wrażenie rzeczywistego przebywania w teatrze. Wystarczy kliknąć myszką w panoramę i przesuwać obraz w dowolnym kierunku. Jednym ruchem przenosimy się do foyer, na Małą lub Dużą Scenę. Możemy zobaczyć również salę prób i garderoby lub wejść na scenę z aktorami.

Prasa o nas

Towarzystwo Przyjaciół TEATRU POLONIA i OCH-TEATRU

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do Towarzystwa Przyjaciół Teatru Polonia i Och-Teatru. Czerpiąc inspirację ze szlachetnych i dobrze ugruntowanych w anglosaskim świecie kultury wzorców, proponujemy Państwu wejście do wyjątkowego grona Widzów, którzy wspierają finansowo teatr, tym samym stając się nie tylko entuzjastami czy odbiorcami sztuki, ale i jej mecenasami.

Relacja z Widzami jest dla nas bardzo cenna, dlatego staramy się, by miała ona wymiar tak indywidualny, jak to możliwe. Zadaniem, które sobie stawiamy, jest odpowiadanie na Państwa potrzeby i bycie z Państwem w stałym, regularnym kontakcie.

Proponujemy skorzystanie z jednego z trzech modeli wspierania Teatru Polonia i Och-Teatru. Twórzmy razem teatr, dla siebie i dla innych.

Sympatyk Darczyńca Mecenas
 • Jako pierwsi będą Państwo otrzymywać drogą mailową informację o repertuarze na kolejny miesiąc
 • Otrzymają Państwo nawet do 50% zniżki na wybrane spektakle ze specjalnej oferty przygotowanej przez Biuro Obsługi Widza. Oferta ta będzie wysyłana raz w miesiącu drogą mailową
 • Adnotacja wraz z imiennym podziękowaniem za wsparcie zostanie zamieszczona na stronie Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury oraz obu teatrów (zapraszamy tutaj)
 • Jako pierwsi będą Państwo otrzymywać drogą mailową informację o repertuarze na kolejny miesiąc
 • Otrzymają Państwo nawet do 50% zniżki na wybrane spektakle ze specjalnej oferty przygotowanej przez Biuro Obsługi Widza. Oferta ta będzie wysyłana raz w miesiącu drogą mailową
 • Adnotacja wraz z imiennym podziękowaniem za wsparcie zostanie zamieszczona na stronie Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury oraz obu teatrów (zapraszamy tutaj)
 • Zapewnimy Państwu indywidualny kontakt z opiekunem, który pomoże we wszystkich sprawach związanych z zakupem i rezerwacją biletów
 • Otrzymają Państwo 2 Bilety dla dwojga do wykorzystania na wybrane przedstawienia
 • Otrzymają Państwo podwójne zaproszenie na wybraną premierę w Teatrze Polonia lub w Och-Teatrze wraz z zaproszeniem na późniejszy poczęstunek w towarzystwie artystów
 • Jako pierwsi będą Państwo otrzymywać drogą mailową informację o repertuarze na kolejny miesiąc
 • Otrzymają Państwo nawet do 50% zniżki na wybrane spektakle ze specjalnej oferty przygotowanej przez Biuro Obsługi Widza. Oferta ta będzie wysyłana raz w miesiącu drogą mailową
 • Adnotacja wraz z imiennym podziękowaniem za wsparcie zostanie zamieszczona na stronie Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury oraz obu teatrów (zapraszamy tutaj), a także w programie każdego spektaklu powstałego w czasie trwania umowy
 • Zapewnimy Państwu indywidualny kontakt z opiekunem, który pomoże we wszystkich sprawach związanych z zakupem i rezerwacją biletów
 • Otrzymają Państwo 5 Biletów dla dwojga do wykorzystania na wybrane przedstawienia
 • Otrzymają Państwo podwójne zaproszenie na 4 dowolne premiery w Teatrze Polonia lub w Och-Teatrze z zaproszeniem na późniejszy poczęstunek w towarzystwie artystów
 • Otrzymają Państwo podwójne zaproszenie na 4 wybrane przedpremierowe pokazy zamknięte w Teatrze Polonia lub w Och-Teatrze
 Ten model wsparcia
wiąże się z opłatą roczną
w wysokości 1 000 zł
 Ten model wsparcia
wiąże się z opłatą roczną
w wysokości 4 000 zł
 Ten model wsparcia
wiąże się z opłatą roczną
w wysokości 10 000 zł

Szanowni Państwo, jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o sposobie dołączenia do Towarzystwa Przyjaciół Teatru Polonia i Och-Teatru, prosimy o skontaktowanie się z nami drogą telefoniczną pod numerem 660 582 777 lub o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli skontaktować się z Państwem w wybrany przez Państwa sposób. Pozostawienie danych kontaktowych nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek opłat i jest przez nas rozumiane jako zaproszeniem do rozmowy o ewentualnym dołączeniu do grona Przyjaciół naszych teatrów.

Podziękowania

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

bardzo dziękujemy, że obdarzają nas Państwo swoim wsparciem. Czujemy się zaszczyceni tym, że dołączają Państwo do naszego Towarzystwa Przyjaciół Teatru Polonia i Och-Teatru. Z prawdziwą radością witamy w tym gronie:
 
Panią Lilę Bogojević
Panią Joannę Jezior-Sojkę
Pana Adama Abramczyka
Przyjaciół z Paryża
Pana Zbigniewa Marcinka
Panią Annę Stopkę
Pana Zbigniewa Canowieckiego
Panią Monikę Sjöholm
Panią Joannę Mikołajczyk
Państwa Renatę i Rafała Osieckich
Państwa Dr Ludmillę & Dr. Michaela Bielicki
Panią Barbarę Seumel-Janecką
Pana Michała Ziarno
Panią Iwonę Karpiuk-Suchecką
Państwa Edytę Kurpiel-Placek i Adama Placka
Państwa Martynę i Grzegorza Daniłowiczów
Pana Mateusza Machera
Panią Barbarę Bogucką
 
Dziękujemy, że są Państwo z nami!

Dołóż się do fotela

Szanowni Widzowie,

w maju 2015 r. poprosiliśmy Państwa o pomoc w wymianie rozpadających się już foteli na widowni Och-Teatru. W zamian za pokrycie części kosztów zaproponowaliśmy Państwu tabliczki honorujące fundatorów oraz udział w specjalnym, przedpremierowym spektaklu „Maria Callas. Master Class”.

Nie pierwszy raz Państwo, nasi Widzowie, pomogliście nam. Udało nam się wymienić wszystkie fotele na nowe, piękne i przede wszystkim, zapewniające komfort oglądania spektakli, a każdy z nich ma dziś tabliczkę z nazwiskiem fundatora. Jest nam z tego powodu niezwykle miło. Serdecznie Państwu dziękujemy.

Z poważaniem

                                                              Krystyna Janda i Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury

Poniżej lista kupionych foteli wraz z nazwiskami darczyńców. Jeszcze raz bardzo Państwu dziękujemy.

A: 1 Zula Jabiry-Zieniewicz
A: 2 Krzysztof Zieniewicz
A: 3 Katarzyna Parcia i pies Suzinek
A: 4 Małgorzata Sural
A: 5 Sural Nieruchomości, www.sural.pl
A: 6 Elżbieta Jędrzejewska
A: 7 Ernest Jędrzejewski
A: 8 Jerzy Karwowski
A: 9-13 Krystyna Janda
A: 14 Adam Kłosiński
A: 15 Andrzej Kłosiński
A: 16 Anna Janda
A: 17 Zdzisława Janda
A: 18 Fryderyk Pawłowski
A: 19 Marzena Bugla
A: 20 Marzena Łypaczewska
A: 21 Tatiana Słowańska
A: 22 Halina Zarzycka
A: 23 Monika Spinek
A: 24 Andrzej Spinek
 
B: 1 Lidia Artiomowa
B: 2 Łukasz Ulatowski
B: 3 Ewa Szymala
B: 4 Daniela i Rafał Bartmińscy
B: 5 Aneta Domarańczyk
B: 6 Marta Kuligowska
B: 7 Paweł Hoffman  
B: 8 Katarzyna i Andrzej Seweryn
B: 9 Katarzyna i Andrzej Seweryn
B: 10 Danuta Grzondziel
B: 11 Krystian Grzondziel
B: 12 Fundator anonimowy
B: 13 Robert Kępka
B: 14 Katarzyna Gniewkowska
B: 15 Magda Cielecka
B: 16 Katarzyna Żak
B: 17 Cezary Żak
B: 18 Karolina Nowakowska
B: 19 Magdalena Grycan
B: 20 Piotr Proczek
B: 21 Monika Dziadkowiec
B: 22 Jan Cichoń
B: 23 Kaja Kwaśniewska, www.kaja-kwasniewska.pl
B: 24 Małgorzata Cel
B: 25 Jarosław Cel
B: 26 Marek Sieradzki 
 
C: 1 ku pamięci Ireny i Edmunda Barancewiczów
C: 2 Marta Traczewska 
C: 3 Marlena Krohn
C: 4 Małgosia Markiewicz
C: 5 B.M.K. Kropielniccy
C: 6 Ilona Łepkowska
C: 7 Stanisława Nastalska 
C: 8 K.J. Jaworscy
C: 9 Dorota Sołtysiak-Skórczyńska
C: 10 dr Magdalena Łopuszyńska „BELLA”
C: 11 dr Jacek Łopuszyński „WILDENT”
C: 12 Armen Mekhakyan
C: 13 Teresa Hutsch
C: 14 Alek Hutsch
C: 15 Ola Nowotarska & Krzysiek Skóra
C: 16 Hanna Łukaszewicz
C: 17 Fundator anonimowy
C: 18 Aldona Długokięcka-Kałuża
C: 19 Grażyna Martynkin
C: 20 Grażyna Klajn-Zienkiewicz
C: 21 Ewa & Andrzej Rubik
C: 22 Anja Rubik
C: 23 Aleksandra Domańska
C: 24 Joanna Bukała
C: 25 Danuta Dziadek
 
D: 1 Weronika Helena Woźniak
D: 2 Iwona Pióro-Bończa 
D: 3 Arkadiusz Kośmider
D: 4 Rafał Mohr
D: 5 Kinga Radowiecka
D: 6 Damian Błażejczyk
D: 7 Zbigniew Marcinek
D: 8 Fundator anonimowy
D: 9 Andrzej Przeradzki
D: 10 Magda Umer
D: 11 Agnieszka Zięba
D: 12 Wojciech Walkusz
D: 13-17 Miesięcznik Uroda Życia
D: 18 Maria Czernik
D: 19 Marek Czernik
D: 20 Trichomed Julitta Siemiatkowska
D: 21 Dominika Górzyńska @Dom_Tor
D: 22 Laura Łącz
D: 23 Małgorzata Klara
D: 24 Dla Bogdana Buczka
 
E: 1 Marianna Sadkowska 
E: 2 Czesław Sadkowski, www.sadkowskiiwspolnicy.pl
E: 3 Śpiewak & Matyja
E: 4 Śpiewak & Matyja
E: 5 Derek Kelly  
E: 6 Joanna Kelly
E: 7 Fundator Anonimowy
E: 8 Justyna Dolińska
E: 9 Izabela Janiak - Pracownia Piernikowa ISABELL
E: 10 Mariusz Słowiński
E: 11 Miśkiewicz Design
E: 12 Fundator anonimowy
E: 13 Agata Skopp
E: 14 Barbara Trochimiuk
E: 15 Rodzina Tokarczyk
E: 16-19 Dealer BMW Olszowiec
E: 20 Yoko Hasegawa
E: 21 Elise Rynski
E: 22 Ewa i Mścisław Śrutek
E: 23 Czesława, Irena, Halina Hałasowskie
 
F: 1 Stanisław Walawski
F: 2 Maria Aleksandrow
F: 3 Beata Narloch
F: 4 Anna Narloch-Medek, www.npo.or.at
F: 5 Agnieszka
F: 6 i 7 Teresa, Jakub i Piotr Wojtkiewicz
F: 8 M.S.P. Ziuzia
F: 9 i 10 Katarzyna Szustow
F: 11 dr Ludmiła Bielicka
F: 12 dr Michał Bielicki
F: 13-22 Fundator anonimowy
 
G: 1 A&T Stomatologia Dr n. med. Aleksandra Hilt
G: 2 Małgorzata Kubiak „DITTO” Solec Kujawski
G: 3 Michalina
G: 4 i 5 www.chromadruk.pl 
G: 6 Joanna Wiecińska
G: 7 i 8  Monika Sjoholm
G: 9 i 10 Sven Sjoholm
G: 11 i 12 Henrik Sjoholm
G: 13 Jarosław Śliwiński
G: 14 Amelia Śliwińska
G: 15 TiXER www.tixer.pl
G: 16 SOLLUS ww.sollus.pl
G: 17 Danuta Satora
G: 18 Artur Satora
G: 19 ADIT Elżbieta Manthey
G: 20 Aro Korol
G: 21 Barbara Nowobilska
 
H: 1 Tadeusz Chudecki
H: 2 Justyna Chudecka
H: 3 SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
H: 4 Dr Izabela i Dr Zygmunt Bieliccy
H: 5 Zinaida i Aleksander Jarymowicz
H: 6 Danuta Nowicka
H: 7 Michał Nowicki
H: 8 Basia Szawłowska i Kot J.D.
H: 9 Agnieszka Jastrzębska
H: 10 Olga Muskała
H: 11 Czesław Pragłowski
H: 12 Elżbieta Pragłowska
H: 13 Małgosia i Karolina Ciszeckie 
H: 14 Izabela Dąbrowska
H: 15 Katarzyna Łuszczyk
H: 16 Henryk Niebudek
H: 17 Fundator anonimowy
H: 18 Mateusz Damięcki
H: 19 Justyna Skowrońska i Szymon Topolewski
 
I: 1 Agnieszka Kocańda i Kasia Witwicka 
I: 2 Jolanta Pastor
I: 3 Janusz Rudzisz i Władysław Sarliński
I: 4 Roman Jelonek
I: 5 Danuta Świerczyńska-Jelonek 
I: 6 Grażyna Mazurowska
I: 7 Chris Schittulli
I: 8 Maria Schittulli
I: 9 Monika Jamka
I: 10-12 Fundator anonimowy
I: 13 Piotr Bieńkowski BIO-KOSMETYKA Wrocław www.babor.pl
I: 14 Leszek Skórczyński BIO-KOSMETYKA Wrocław www.babor.pl
I: 15 Bożena Bieńkowska BIO-KOSMETYKA Wrocław www.babor.pl
I: 16 Janina Skórczyńska BIO-KOSMETYKA Wrocław www.babor.pl
I: 17 Firma BABOR z Akwizgranu 
I: 18 Teatr Ludzi Niepełnosprawnych  www.teatroterapia.lublin.pl
 
J: 1 Mel Baranowska
J: 2 Zuzanna Janin
J: 3 Maria Anto
J: 4 Nelly Egiersdorff
J: 5 Natalia Rosińska
J: 6 C. ULRICH założone w 1805 roku w Warszawie S.A.
J: 7 Maria Lewandowicz
J: 8 Elżbieta Lipska
J: 9 Kasia Kamińska
J: 10 Radek Kamiński
J: 11 Fundator anonimowy
J: 12 Anna Leśniak-Kapełuś
J: 13 Axi Immo Group, www.axiimmo.com 
J: 14 Edward Kłosiński
J: 15 Edward Kłosiński
J: 16 Lena Jaworska
J: 17 Jadzia Jaworska

1: 1 i 2 Lidia, Marek i Michał Kowalik
1: 3 Anna Kozicka
1: 4 Maciej Kozicki
1: 5 i 6 Butik EM cashmere
1: 7 BCC - Business Centre Club
1: 8 BCC - Business Centre Club
1: 9 Marek Goliszewski
1: 10 Marek Goliszewski
1: 11 Adam Abramczyk
1: 12 Bartosz Szmit
1: 13 Ewa Wojtanowicz
1: 14 Drukarnia Empir, www.empir.poznan.pl
1: 15 Małgorzata Bogdańska
1: 16 Marek Koterski
1: 17 Iwona Jedwabińska
1: 18 Marek Jedwabiński
1: 19 Magda Stawska
1: 20 Ewa Sobkowicz
1: 21 Witold Sadowy
1: 22 Jarosław Cybulski
1: 23 Ewa Cybulska
1: 24 Teatr Montownia

 
2: 1 Maja Boss
2: 2 Sławomir Boss
2: 3 Altkom Akademia S.A.
2: 4 Altkom Akademia S.A.
2: 5 Altkom Akademia S.A.
2: 6 Renata Czaplińska
2: 7 Firma ReConsulting
2: 8 Ola Nowak
2: 9 Zbyszek Nowak
2: 10 Fundator anonimowy
2: 11 Fundator anonimowy
2: 12 Barbara Westerlund
2: 13 Maciej Łysakowski
2: 14 i 15 www.inverter.com.pl
2: 16 Agata Megger
2: 17 Hanna Więckowska
2: 18 Sławomir Więckowski
2: 19 Łukasz Wiśniewski
2: 20 Firma Korn Ferry
2: 21 Ewa Frankiewicz-Koy
2: 22 Galeria „Domek Mauretański”
2: 23 Teresa Parciak
2: 24 Jan Parciak
2: 25 Iwona Jagłowska
2: 26 Krystyna Górniak
 
3: 1 Beata Barciś
3: 2 Artur Barciś
3: 3 Justyna Kaczmarek
3: 4 Michał Kaczmarek
3: 5 Paweł Nawalski, Pracownia Fryzjerska CUT MISSION, www.facebook.com/cutmission
3: 6 Dawid Machnik
3: 7 Karina van der Tuin
3: 8 Bogdan Dmowski z Wuppertallu - recytator, interpretator poezji polskiej
3: 9 Anna M. Czarnecka i Małgorzata Solak
3: 10 Marcella Putowski
3: 11 Maciej M. Putowski
3: 12 Firma „Omegga”
3: 13 Mirosław Jakubiak
3: 14 Firma Full Maszyny Budowlane
3: 15 Barbara Bogucka
3: 16 Andrzej Bogucki
3: 17 Janusz Bąk
3: 18 Sławomir G. Matyszczuk
3: 19 Joanna Jezior-Sojka 
3: 20 Julia Sojka
3: 21 www.galeria8mila.com
3: 22 Henryk Wagner, www.wykladzinywapol.pl
3: 23 Kancelaria Radcy Prawnego Violetta Micorek
3: 24 Konrad Przedpełski
3: 25 Krzysztof Fikus
 
4: 1 Gazeta Co Jest Grane
4: 2 ag / ac
4: 3 ag / ac
4: 4 Dorota i Wojciech Wojdakowie
4: 5 Marek Poddany
4: 6 Małgorzata Poddana
4: 7 Anna Buczek
4: 8 Tadeusz Buczek
4: 9 Groszek&Rózia
4: 10 Rózia & Groszek
4: 11 i 12 Wojciech Dąbek
4: 13 Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich
4: 14 Kawiarnie AMARISTO 
4: 15 Fundator anonimowy
4: 16 Małgorzata Burzyńska-Keller
4: 17 G. Anna Bisping
4: 18 Monika Jurzak
4: 19-21 Gmina Starachowice
4: 22 Fundator anonimowy
4: 23 Fundator anonimowy
4: 24 Gazeta Co Jest Grane
 
5: 1 E-W-A
5: 2 AqS
5: 3 Jagna Domalewska c. Gosi i Radka 
5: 4 Kot, Futrzak i Tomcio
5: 5 Jastrząb Post
5: 6 Ukochana Mama Sława Marciniak
5: 7 Barbara Dunin-Mieczyńska
5: 9 Ppłk lek Rafał „Snake” Wójcik
5: 8 Hanna Makowska
5: 10 Małgorzata Sztejter
5: 11-15 Kancelaria CMS
5: 16 Tomasz Karwat, Technical Management Karwat & Associates
5: 17 Beata Karwat, Akademia Umiejętności Inżynierskich
5: 18 Agnieszka Jakubiak 
5: 19 Paweł Badurak
5: 20 Janusz Matloch
5: 21 Monika Viki Jaworska
5: 22 Tomasz Aleksander Kluska
5: 23 Anna Matan

6: 1 Anna Dębek 
6: 2 Dorota Bętkowska
6: 3 Andrzej Bętkowki
6: 4 KNOCK KNOCK ACTORS
6: 5 Małgorzata Foremniak
6: 6 Skrawek Nieba - Łeba
6: 7 JUAN SORIANO in memoriam
6: 8 JUAN SORIANO in memoriam
6: 9 Michał Nalewski
6: 10 Małgorzata i Krzysztof Telega
6: 11 Agnieszka Wiszniowska-Świder
6: 12 Adam Wiszniowski-Świder
6: 13 Zbigniew Świder
6: 14 Monika Piątosa-Kosiorek
6: 15 Krzysztof Opaliński, www.krzysztofopalinski.com
6: 16 Grazia Kołodziejczyk - Artystka Życia
6: 17 Robert Alot
6: 18 backaldrin
6: 19 backaldrin
6: 20 Prof. Marlena Plebańska
6: 21 Barbara Halska 
6: 22 Fundator anonimowy
 
7: 1 MS SMB TEAM 2015
7: 2 Fundator anonimowy
7: 3 APP Packaging, Aneta Peszko
7: 4 Liliana Peszko
7: 5 Elżbieta Jarząbek
7: 6 Leszek Jarząbek
7: 7-16 TOYOTA Marki
7: 17 Meble.pl S.A.
7: 18 Meble.pl S.A.
7: 19 Fundator anonimowy
7: 20 Teresa Piórkowska
7: 21 Dariusz Piórkowski
 
8: 1 Joanna Prażmowska
8: 2 Jakub Prażmowski
8: 3 Anna Czacharowska-Rybkowska
8: 4 Magdalena Koziorowska - Kochanej Mamie. Syn
8: 5 Adam Paweł Koziorowski
8: 6 Anastazja Sitko 
8: 7 Anna Stopka
8: 8 Michał Stopka
8: 9 Gabi Ostrowska
8: 10 Mariańscy Instytut Motoryzacji Zabytkowej
8: 11 Ortofan Clinic
8: 12 Smile Design Clinic
8: 13-16 Radio Zet 
8: 17 Misio Pusio z Toronto
8: 18 Marta Taranda
8: 19 Elżbieta Woźniak 
8: 20 Fundacja Klasa Kobiet
 
9: 1 Marta Fijałkowska z córką Martyną
9: 2 ku pamięci Steni, która bardzo kochała teatr 
9: 3 Hanna Frieske
9: 4 Fundator Anonimowy 
9: 5 Super Mama Ewa Konys
9: 6 Super Mama Krystyna Maciątek 
9: 7 Bartłomiej Witkowski „BART WITKOWSKY SPA WEAR”
9: 8 Rodzina Chodaniów
9: 9 Wanda Pilawska
9: 10 E-LADY.PL Anna Marynowska
9: 11 Bartosz Kaczmarczyk LOYD
9: 12 Ewa Kosek LOYD
9: 13 Igor - PARANIENORMALNI
9: 14 Robert - PARANIENORMALNI
9: 15 Michał - PARANIENORMALNI
9: 16 Rafał - PARANIENORMALNI
9: 17 Babcia Jola
9: 18 Fundator anonimowy
9: 19 Fundator anonimowy
 
10: 1 Fundator anonimowy
10: 2 „DWORZYSKO”, www.dworzysko.pl
10: 3 Małgorzata Małecka 16.09.1995
10: 4 Marek Małecki 16.09.1995
10: 5 GRUV ART, www.gruv-art.com.pl
10: 6 Joanna i Jarosław Skowrońscy
10: 7 Andrzej Tabak
10: 8 Andrzej Tabak
10: 9 Genowefa Dyduch
10: 10 Qulturalni
10: 11-15 Kancelaria CMS
 
11: 1 Kancelaria KONDRAT i Partnerzy, www.kondrat.pl 
11: 2 Krystyna i Mirosław Rozwadowscy
11: 3 Axi Immo Group, www.axiimmo.com 
11: 4 adwokat Joanna Dominowska
11: 5 Agnieszka Szyszkowska
11: 6-8 prof. Kazimierz Wardyn
11: 9 Agnieszka Chwastek
11: 10 Ireneusz Chwastek
11: 11 Joanna Nowak, Sauberr
11: 12 C. ULRICH założone w 1805 roku w Warszawie S.A.
11: 13 C. ULRICH założone w 1805 roku w Warszawie S.A.
11: 14 C. ULRICH założone w 1805 roku w Warszawie S.A.
11: 15 C. ULRICH założone w 1805 roku w Warszawie S.A.
11: 16 C. ULRICH założone w 1805 roku w Warszawie S.A.

Reklama w książeczce repertuarowej

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z propozycją reklamy w naszych książeczkach repertuarowych.
Co miesiąc drukujemy książeczki zawierające opisy spektakli, kolorowe fotografie, kalendarium na najbliższe dwa miesiące. Nasza książeczka to kompaktowy folder, który zmieści się zarówno w damskiej torebce, jak i kieszeni spodni.
Repertuary są bezpłatnie dostępne w siedzibach obu teatrów oraz w ponad 100 lokalizacjach Warszawy (są to m.in. popularne bary, restauracje, biura informacji turystycznej, luksusowe hotele). Reklama umieszczona w książeczce dociera do szerokiego grona odbiorców.

Nakład dla każdego z teatrów: 5.000 egz.
Format: 105x140 mm + 3 mm spadu
Kolor: full kolor (CMYK)

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Widza, Natalia Chodań odpowie na wszystkie pytania dotyczące reklamy.
E-mail: bow@teatrpolonia.pl, tel. 22 621 61 41

Reklama w programie do spektaklu

Drodzy Widzowie,

uprzejmie informujemy, że w programach do naszych spektakli mogą Państwo umieścić swoją reklamę. Zapraszamy do współpracy. 
Program to elegancka publikacja, licząca zwykle około 40 stron, w której znajdują się merytoryczne artykuły związane z tematem spektaklu, biogramy aktorów oraz twórców spektaklu, a także unikalne zdjęcia z prób i projekty kostiumów oraz scenografii.
Programy są dystrybuowane przez bileterów podczas przedstawień. Przeciętne życie programu w naszych teatrach to 2 do 5 lat, czyli przez cały czas eksploatowania spektaklu, także na terenie calej Polski. Umieszczona przez Państwa reklama pozwoli nam oferować Widzom programy za darmo, co znacznie powiększy liczbę ich odbiorców.

Pierwszy nakład programu: 1.000 egz., dodruk po wyczerpaniu tego nakładu
Format: 163 x 240 mm
Kolor: full kolor (CMYK)

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Widza, Natalia Chodań odpowie na wszystkie pytania dotyczące reklamy.
E-mail: bow@teatrpolonia.pl, tel. 22 621 61 41

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2018 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni